Za vykúrenie mojej domácnosti som vždy platila príliš veľa. Vďaka týmto 10 trikom dnes ušetrím až dvojnásobne viac


So zimou prichádzajú nielen Vianoce a Nový rok, ktorý ste, verím, privítali tak ako sa patrí, no taktiež trávime viac času doma, kde sa chceme cítiť pohodlne a hlavne v teple. Kúrenie zapíname, vypíname a znovu zapíname, no sú veci, ktoré je lepšie vedieť vopred. Ako kúriť? Ako si teplo v dome udržať? S týmito trikmi ušetríte nejaké tie peniaze, čo určite nie je na škodu.

kurenie1
takprosto.cc

Ako na to?

Toto nie je žiadna novinka. Určite viete, že časť tepla, ktoré produkuje radiátor, je neutralizované studenými stenami. Vyskúšajte tento trik a prilepte si na stenu zo zadu radiátora fóliu, vďaka ktorej sa teplota v izbe zvýši až o 2-3 stupne, čo je už číslo, ktoré stojí za zamyslenie.

kurenie2
takprosto.cc

Meníte staré drevené rámy a okná? Uistite sa, že nové rámy budú dobre zaistené a tesnené. Najlepšie je do škáry medzi oknami nastriekať izolačnú penu, ktorá zabráni zbytočnému úniku tepla.

kurenie3
takprosto.cc

Aj pri nových plastových oknách sa môže stať, že teplo jednoducho uniká a naopak, chlad preniká dnu. Je potrebné skontrolovať kovanie a správne si okná nastaviť. Zvoliť si môžete dva režimy: zimný a letný. Pozornosť venujte aj tesniacej gume, ktorú je potrebné pravidelne meniť. Takto môžete „zachrániť“ cca 1 až 2 stupne.

K dverám môžete položiť napríklad aj takúto izoláciu.

kurenie4
takprosto.cc

Ak pripravujete nedeľný obed v rúre, po dopečení ju nechajte otvorenú. Aj to je teplo, ktoré vašu kuchyňu prijemne rozohreje.

kurenie5
takprosto.cc

Vedeli ste, že na vykúrenie celej miestnosti vám postačí aj takýto ekologický ohrev? Ušetríte na elektrine a výsledok je porovnateľný s radiátorom.

kurenie6
takprosto.cc

Počas slnečných zimných dní si závesy alebo záclony odkryte, aby do miestnosti preniklo čo najviac slnečného žiarenia, a teda aj tepla. Samozrejme, keď slnko zapadne, do miestnosti opäť preniká chlad, preto závesy zatiahnite.

kurenie7
takprosto.cc

V zime by ste nemali mať nábytok alebo iné väčšie kusy v blízkosti radiátora. Daný kus nábytku zbytočne pohlcuje teplo.

kurenie8
takprosto.cc

Hrubý a huňatý koberec v strede miestnosti dokáže pridať na teplote aj jeden stupeň.

kurenie9
takprosto.cc

Po sprchovaní alebo teplom kúpeli nechajte dvere na kúpeľni vždy otvorené.

kurenie10
takprosto.cc

Skvelé triky, čo poviete? Samozrejme, každá z nás vie, že skutočné teplo domova spočíva v láske, porozumení a v tom, že dokážete druhého zahriať slovom alebo objatím. Ak sa vám článok a tipy páčili, zdieľajte ho so svojimi priateľkami, nech majú aj ony teplejší domov a nech ušetria pár euro navyše.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

Viac krásnych inšpirácií nájdete TU.


Komentáre

komentárov