Zabudnite konečne na gélové nechty. 5 následkov ich dlhodobého nosenia, o ktorých vám nechtárky nepovedia

Kristína Hagarová Krása

Foto: pexels

Mnohé ženy si bez manikúry už nevedia predstaviť svoj život. Gélové nechty alebo gél lak sú veľmi populárne. Nie je to až také drahé, máte na niekoľko týždňov pokoj a nemusíte sa starať o to, aby ste si nechty odlakovali a znovu nalakovali.

Takáto manikúra je naozaj veľmi pohodlné riešenie a vaše nechty vyzerajú veľmi dobre dlhú dobu. Ženy sa často pre gélové nechty rozhodnú aj preto, lebo ich vlastné sú veľmi slabé, nerastú do požadovanej dĺžky alebo majú tendenciu si ich obhrýzať. Na druhej strane existuje aj množstvo rizík, ktoré sa s manikúrou spájajú.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Pinelo nailbar (@pinelonailbar),

Odrasty po pár týždňoch

Mnohé ženy trápi, že pokiaľ nemajú čas na to, aby im manikérky doplnili, poprípade odstránili vrstvu, ktorú majú na nechtoch, nevyzerá to príliš vábne. Ako nechty rastú, odrasty nie sú veľmi peknou záležitosťou, ktorá by sa vám mohla páčiť. Je pravda, že niektorým ženám nerastú nechty tak rýchlo a taktiež sa to dá celkom pekne zamaskovať, pokiaľ máte dobrú farbu. Problém nastáva však aj vtedy, keď sa vám jeden necht zlomí, celá manikúra vyzerá zle.

Môže to byť bolestivé

Pokiaľ si dávate gélové manikúru alebo gél lak na svoje nechty pravidelne, môžete spozorovať jeden nepríjemný jav. Je to bolesť, ktorá bude odstraňovanie laku, ale aj ďalšie nanášanie sprevádzať. Môže vás to štípať, ale môžeto byť aj maximálne nepríjemné, preto si dávajte skutočne veľmi veľký pozor na to, aby ste to s takouto manikúrou neprehnali.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ᴄ ʟ ᴏ ᴜ ᴅ ᴇ ᴄ ʜ ᴀ ᴛ (@cloudechat),

Vaše nechty budú veľmi zničené

Keď sa často zameriavate na to, aby ste mali stále nechty upravené a ešte častejšie chodievate na gélovú manikúru, môže sa vám stať, že sa vaše nechty začnú po čase lámať. Budú veľmi tenké a veľmi krehké, nebudú schopné dorásť do peknej dĺžky a okamžite sa zlomia. Musíte nejakú dobu počkať, kým si opäť nechty necháte zasiahnuť gélom. Predsa len, je to chemický zásah. Keď vidíte, že vaše nechty nie sú úplne zdravé, skúste im dať dlhší oddych a používajte rôzne doplnky na spevnenie nechtov.

Pozor na pleseň

Ak si gél necháte na nechtoch príliš dlho, pretože nemáte čas na odstránenie, môže sa stať aj to, že sa vám začne tvoriť pleseň. Nechceme vás strašiť, no je pravda, že keďže vám pokožka pod gélom nedýcha, môže sa tam dostať voda, ktorá vytvorí bublinu, spôsobujúcu plesne. Stáva sa to často aj na nohách, pretože na rozdiel od rúk, máte na nich väčšinou ponožky a topánky. Dbajte preto na to, aby ste si lak dávali pravidelne odstrániť.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @nails___by___m,

Lámavosť

O lámaní nechtov sme vám už písali, avšak je tu aj vysoké riziko lámania a odlupovania vášho nechtu spolu s gélovým. Po čase už daná hmota na vašich nechtoch nemusí držať tak, ako ste boli zvyknutá. Môže sa vám stať aj to, že sa vám začnú pod vašimi vlastnými nechtami tvoriť modriny. Liečba niečoho takého je však veľmi zdĺhavá a často aj bolestivá.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Studio Moja💅🏻- Lucie Kulíšková (@studio_moja),

Hoci je pravda, že práve gélová manikúra alebo gél lak je niečo, čo je pre ženy pohodlné a vedia sa s tým rýchlo stotožniť, mali by ste sa zamyslieť aj nad tým či je to to najlepšie pre vaše zdravie. Okrem toho, určite ste si už stihli všimnúť, že gélová manikúra už postupne vychádza z módy a hitom je prirodzenosť.

adme.ru
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: