Zabudnite na drahú lyžovačku v Alpách. Návšteva tohto miesta vás bude stáť aj o polovicu menej

Sponzorovaný obsah Ešte viac

Foto: pixabay/Instagram (donovaly)

So zimou otvárajú svoje brány aj lyžiarske strediská. Okrem letnej dovolenky ľudí lákajú aj tie zimné, ktoré sú najnovšie obľúbené najmä u rodín s deťmi. Ak si vyberáte destináciu, pripravte sa na to, že ak chcete cestovať do zahraničia a navštíviť napríklad rakúske Alpy, poriadne si priplatíte.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SkiWeltWilderKaiserBrixental (@skiweltwilderkaiserbrixental) on

Lyžovačka pre 4 osoby aj s pobytom môže poriadne potrápiť vašu peňaženku. Alpy síce lákajú na vysokú úroveň, čo sa zjazdoviek aj ubytovania týka, no takáto dovolenka môže rodinu stáť aj viac ako 1000 eur. Keď sme porovnávali ceny v najznámejších strediskách, pobyty vyšli na osobu viac ako 350 eur s polpenziou a ubytovaním na 5 dní. Stále v cene nie sú zarátané skipasy ani strava navyše či atrakcie, ktorým sa s deťmi nevyhnete. Celodenné skipasy v rakúskych Alpách stoja od 40 do 58 eur, záleží od strediska. Navyše, na Slovensku môžete stále využiť aj rekreačné poukazy, s ktorými zaplatíte ešte menej.

Vysoké ceny by vás mohli odradiť a možno budete hľadať cenovo dostupnejšiu alternatívu. Na Slovensku je mnoho lyžiarskych stredísk, no len málo z nich má dlhoročnú tradíciu, kde sú návštevníci vždy spokojní. Letnú a, samozrejme, aj zimnú dovolenku si môžete užiť v srdci Slovenska na Donovaloch. Zimná dovolenka snov vás bude navyše stáť aj o polovicu menej ako 5-dňový pobyt pre celú rodinu niekde v rakúskych Alpách.

Zima na Donovaloch vás prekvapí

Patrí lyžovačka medzi vaše srdcovky? Ak aktívne lyžujete, najväčším lákadlom pre vás budú zjazdovky na Donovaloch, ktoré sú medzi Slovákmi veľmi obľúbené. Sezóna sa začína hneď s prvým väčším snežením a na svoje si tu prídu pokročilí, začiatočníci a rovnako aj deti, ktoré si obľúbia napríklad aj lyžiarsku školu PATTY SK. Výuku poskytuje Brumíkova lyžiarska akadémia za pomoci špeciálne vyškolených inštruktorov. V zimnej sezóne rovnako funguje aj FUN PARK, kde si deti užijú kopec zábavy.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PARK SNOW Donovaly (@donovaly) on

Ak nelyžujete celý deň, ideálny pre vás bude 8-hodinový výberový lístok. Máte tak slobodu a nie ste viazaný skipasom, ktorý je na celý deň. Navyše, nemusíte lyžovať 8 hodín vkuse, pokojne teda môžete zavítať do niektorej reštaurácie a dať si teplý čaj, obľúbený vianočný punč alebo občerstvenie. Donovaly rovnako lákajú aj traťami pre bežkárov. Na výber máte z niekoľkých riadne značených okruhov v regióne Starohoských vrchov.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PARK SNOW Donovaly (@donovaly) on

Ak ste si naozaj prišli vychutnať relax, pohodu a ticho, odporúčame ubytovanie v niektorom z hotelov, ktorý ponúka aj wellness. Fínska sauna, bazén alebo vírivka predstavujú dokonalý oddych pre všetkých, ktorí pred Vianocami pracovali aj nadčasy. Vo voľnom čase môžete navštíviť miestne klzisko, prípadne sa zviesť na psích či konských záprahoch. Lyžiari aj nelyžiari môžu počas zimnej sezóny využiť lanovku na Novú hoľu a v prípade priaznivého počasia zažijete tie najkrajšie výhľady na zasnežené kopce.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PARK SNOW Donovaly (@donovaly) on

Ak chcete svoju dovolenku zobrať do vlastných rúk a chystáte sa práve na Donovaly, či už na pobyt, lyžovačku alebo si len tak oddýchnuť, odporúčame si rezervovať ubytovanie u jedného z partnerov karty hosťa – PARK SNOW Card. Je to zľavová karta pre všetkých hostí, ktorí do strediska zavítajú. Vďaka tejto karte si môžete uplatniť rôzne zľavy a za zimnú dovolenku na horách tak ušetríte.

Celý pobyt vás nakoniec môže stáť oveľa menej ako dovolenka v zahraničí. S rezerváciou ubytovania vám radi pomôžu v miestnom infocentre na pešej zóne, ktoré ponúka aj široký sortiment suvenírov. Viac informácií o dovolenke na Donovaloch nájdete na stránke parksnow.sk.

Článok vznikol v spolupráci s PARK SNOW Donovaly

1
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: