Zabudnite na fialový šampón! Toto je najnovší hit pre všetky brunetky ale aj blondínky

Lucia Mužlová Krása

Foto: Instagram (beautygaragenz/goulartbeaute)

Druhou najdiskutovanejšou témou hneď po diétach a cvičení sú vlasy. V ideálnom prípade by ženy s rovnými vlasmi mali kučery a ženy s jemnými vlasmi by mali hustú hrivu. Pokiaľ ste do vienka nedostali dokonalý účes, čítajte ďalej.

Našťastie, dnes už existuje mnoho kozmetických produktov, ktoré nám dokážu dobre poslúžiť. Mať vlny nie je problém, dokonca to ide aj bez spálenia a poškodenia, farbu si môže každá žena vybrať sama a na jemné vlasy bez života stačí aplikovať správnu kúru a napríklad ich len vyfúkať cez okrúhlu kefu. Najnovší trend, z ktorého sú ženy pobláznené uverejnil portál Hello Giggles.

Fialový šampón pre blondínky

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salon KANVĀ (@salonkanva) on

Pokiaľ ste blondína a farbíte si vlasy, potom sú žlté odtiene, ktoré nevyzerajú lichotivo určite problémom. Namiesto toho, aby si ženy museli vlasy farbiť pravidelne, na trh sa dostal tzv. silver šampón, alebo teda fialový hustý šampón, ktorý vás zbaví žltých odtieňov a dodá vlasom striebristý alebo platinový odtieň. Skvelá vec! Dôležité však je nájsť si taký, ktorý vám vlasy nebude zbytočne vysušovať, prípadne po umytí im dodať extra výživu v podobe nezmývateľných balzamov alebo olejčekov.

Ako sa zbaviť vymývania farby na vlasy?

Čo však v prípade, že máte hnedé vlasy a bojujete s tým, že vám pravidelné umývanie vlasov vyťahuje čokoládové odtiene a namiesto toho máte na vlasoch svetlé až ryšavé odtiene? Odpoveďou je modrý šampón. Keď si ním umyjete vlasy aspoň raz do týždňa, rovnako ako to je pri tom fialovom, budete mať farbu ako od kaderníčky. Ryšavé odtiene budú minulosťou a ušetríte na farbení.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sara Hellberg (@hairbysarahellberg) on

Je to veľmi jednoduché, funguje to ako klasické miešanie farieb, aké poznáme z detstva. Fialová ruší žltú, modrá ruší oranžovú. Neprirodzené odtiene a melír, ktorý je neželaný sú fuč. Jediný pozor si dajte na to, aby ste modrý šampón nenechali až príliš dlho pôsobiť. Taktiež vám môže vysušiť vlasy, prípadne nebudú také lesklé.

Ako používať modrý šampón

Na rozdiel od bežného šampónu, kde sa zameriavate hlavne na svoje korienky a vlasovú pokožku, pri modrom nezabudnite napeniť celú hlavu, od korienkov po končeky. Chcete, aby modré pigmenty pracovali na všetkých častiach vašich vlasov rovnako, aby ste dosiahli rovnomerné tónovanie.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by hair || balayage specialist (@hairadddict) on

Pri prvom pokuse buďte opatrní a nenechávajte ho vo vlasoch príliš dlho, aby ste predišli nadmernému tónovaniu. Opláchnite si vlasy hneď po napenení a sledujte výsledok. Šampón potom ďalej testujte podľa želaného výsledku. Začnite tak, že najskôr ho necháte pôsobiť jednu minútu, potom dve a potom dlhšie. V kúre pokračujte iba vtedy, keď si všimnete, že vaše vlasy potrebujú ďalšie tónovanie, nepoužívajte ho každý deň.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kathy Luszcz (@kslush716) on

Používať ho môžu aj blondínky, ktoré nemajú úplne svetlé vlasy. Pomôže pri tónovaní rovnako ako ten fialový, a sami uvidíte, ktorý výsledok sa vám páči viac. Nemusíte sa báť dlhej výdrže, ak by sa vám aj na prvýkrát výsledok nepáčil, stačí si vlasy dvakrát umyť a tóny sú preč.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: