Zabudnite na kaderníčku, ostrihať sa zvládnete aj sami. Návod krok za krokom na dokonalý účes počas karantény

Kristína Hagarová Návody

Reprofoto: Youtube (Sharee Anonuevo)

Mnohé ženy teraz, keď sú zatvorené kaderníctva, doslova trpia. Pokiaľ ide o farbenie vlasov, to v dnešnej dobe zase nie je až taký problém a väčšina žien to zvládne svojpomocne aj doma. Pokiaľ však ide o strihanie, tu sa už vyskytuje viacero problémov, s ktorými musíte rátať.

Je jasné, že počas doby izolovania od bežného života si musíme zvyknúť na veľmi veľa vecí, ktoré sme predtým nemuseli. Hocikedy nám napadlo, že môžeme ísť na manikúru, že sa môžeme objednať ku kaderníčke v podstate kedykoľvek, kedy sa nám zachce.

Teraz je niečo takéto už prežitkom a práve preto sa mnohé ženy uchyľujú k tomu, aby spravili to, čo musia pre svoju krásu aj doma. V prípade farbenia vlasov sa to ešte dá zvládnuť a hoci možno s problémami, nakoniec sa vám podarí zakryť šediny či oživiť farbu vo vlasoch. Ako je to však v prípade strihania?

Poriadne si to premyslite

Určite by vám každá jedna kaderníčka najradšej klepla po prstoch a povedala vám, aby ste sa nikdy len tak nestrihali, nech sa deje čokoľvek. Pokiaľ vám na tom až tak nezáleží a viete si poprípade vždy povedať, že vám vlasy v prípade katastrofy dorastú, môžete experimentovať. Ak si na to netrúfate, radšej počkajte, kým budete môcť navštíviť vašu kaderníčku. Ak ste si to však poriadne rozmysleli a vaša ruka je pevná, prinášame vám niekoľko overených tipov a trikov na to, ako si to môžete uľahčiť.

Triky, ktoré pomôžu

Na internete nájdete množstvo videí, ktoré vám môžu počas strihania vlasov pomôcť, my vám však prinášame len niekoľko dobrých trikov, ktoré budú pre vás v tejto situácii viac, ako len vhodné.

 • Majte vlhké alebo práve umyté vlasy. Vlasy jednoznačne nestrihajte úplne nasucho, pretože potrebujete vidieť ich reálnu dĺžku. Na druhej strane, pokiaľ máte vlasy trochu kučeravé, takto zaručíte, že budete vedieť, koľko vlasov striháte.
 • Poriadne si ich rozčešte. Určite ich nestrihajte bez toho, aby ste ich na to predtým dôkladne pripravili.
 • Rozdeľte si ich gumičkami či štipcami. Postupujte krok po kroku a nečakajte, že svoje vlasy ostriháte len tak, že si sadnete ku zrkadlu.
 • Pokiaľ máte dlhé vlasy a chcete si ich radikálne ostrihať, skúste použiť dve gumičky do vlasov. Jednu, aby ste si vlasy zopli a druhú, aby ste videli, kde chcete vlasy odstrihnúť.
 • Postupujte rozvážne a pomaly, radšej strihajte menej a častejšie.
 • Vlasy si môžete vyžehliť, tak najlepšie zbadáte či niekde nemáte takzvané “schody”.

Ako na to?

Ak ste sa už teda rozhodli a chcete presný postup na to, ako sa čo najrýchlejšie a najúčinnejšie ostrihať, poďte do toho a nasledujte jednotlivé kroky.

 1. Vlasy si navlhčite alebo umyte tak, aby boli hladké a zbytočne sa vám nekrútili.
 2. Podľa dĺžky vlasov a množstva, ktoré chcete odstrihnúť, si ich zopnite do gumičiek. Dávajte si pozor na vlasy okolo kruhu a okolo uší a uistite sa, že ste na ne nezabudli, keď ste si robili cop.
 3. Použite dobré nožnice a využite aj vaše prsty, aby ste videli či striháte rovno.

Iný spôsob

 1. Vlasy si rozdeľte na dve polovice a spojte si ich do gumičky tak, že ich budete mať pred tvárou.
 2. Opäť použite dobré nožnice a vaše prsty, aby ste videli či vlasy striháte rovno.
 3. Tento spôsob je super pre ženy, ktoré chcú svoje vlasy len podstrihnúť.

Ako majú vaše vlasy vyzerať zozadu?

Niektoré ženy uprednostňujú, aby pri pohľade na ich chrbát boli ich vlasy rovné, niektoré naopak majú rady strih dopostupna, ktorý bude vzadu vytvárať jemný oblúk. To musíte brať počas strihania do úvahy a podľa toho strihať vlasy rovno alebo prsty nakloniť trochu doboku. Dávajte si však pozor na to, aby ste mali vlasy na oboch stranách rovnaké.

Nezabudnite

Určite nezabudnite na cestičku vo vlasoch a berte ju do úvahy, keď sa striháte. Najjednoduchšie samozrejme je, keď si vaše vlasy dávate na stred, vtedy máte zaručené, že dĺžka vlasov a aj ich strih bude na oboch stranách rovnaký. Keď si nie ste istá, vlasy si radšej rozdeľte na polovice a tak si ich aj oddeľte, ako keby ste si robili dva vrkoče. Trochu zložitejšie je to v tom, že budete musieť porovnávať dĺžku strán, avšak pri dobrom odhade to nie je až také ťažké. Vlasy môžete strihať rovno nad gumičkou, teda nebudete musieť použiť prsty, keď chcete mať vlasy odstrihnuté rovno.

Úprava vlasov

Pokiaľ máte veľmi husté vlasy, je pravdepodobné, že budú potrebovať úpravu. Vtedy si vlasy rozdeľte do niekoľkých častí a postupne ich strihajte tak, aby do seba zapadali. Pamätajte však na to, že toto naozaj nie je nič pre ženy, ktorým sa trasú ruky a ktoré sa boja, aby niečo nepokazili. Čím viac vás to bude stresovať, tým skôr sa môže stať, že niečo pokazíte.

5
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: