Zabudnite na klasické svadobné šaty a zlaté obrúčky. 10 najhorúcejších svadobných trendov na rok 2020

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

V poslednej dobe sa téma svadby dostáva čoraz častejšie na verejnosť. Kým kedysi to bola jednoducho typická dedinská veselica, dnes už platí, že každý si spraví svadbu tak, ako chce on sám. 

V každom prípade v každom období existuje niekoľko trendov, ktoré sa týkajú aj svadobného priemyslu. Najnovšie portál Brides opísal tie najpopulárnejšie, ktoré sa budú týkať roka 2020. Svadobný trh sa neustále zväčšuje a mnohí ľudia tvrdia, že práve svadobný priemysel si dáva nezmyselné prirážky za tie najzvláštnejšie veci. Avšak, niektorým ľuďom vyhovuje, keď za nich všetko vyrieši agentúra.

Foto: unsplash

70. roky

Ako v móde, tak aj v svadobnom priemysle sa ľudia radi vracajú do minulosti. Práve preto sú nevesty šťastné, keď môžu mať na sebe niečo moderné, keď sú napríklad ich šaty alebo výzdoba na štýl sedemdesiatych rokov. Kvetinové venčeky, či jednoduché šaty neformálneho tvaru a čo najzelenšia a najprirodzenejšia výzdoba je len jedným z faktorov, ktoré to ovplyvňujú. Mnohé ženy dokonca chcú mať na svojej svadbe aj ikonickú disko-guľu.

Foto: unsplash

Žiadne šaty, postačí oblek

Mnohé ženy nechcú a ani nemajú financie na to, aby míňali peniaze na kúpu či požičanie drahých svadobných šiat. Vyberú si radšej svadobný oblek, v ktorom budú kráčať uličkou a nebudú sa trápiť pre nepohodlie, ktoré svadobné šaty predstavujú. Jasné, je to odvážny trend, ale určite menej nákladný. Mnohé iné ženy miesto šiat volia kostým alebo len niečo jednoduché a pekné.

Foto: unsplash

Netradičné oslavy

Ľudia chcú zaujať a chcú byť exkluzívni. Práve preto je viac, než len jasné, že urobia všetko preto, aby sa odlišovali. Často preto nájdete na svadobných hostinách aj domácich miláčikov či volia niečo malé a neformálne. Veľmi často sa ľudia chcú vyhnúť tradičným tancovačkám a na miesto zábavy až do rána je to jednoducho len svadobný obed či večera a všetci idú domov.

Foto: unsplash

Udržateľnosť

Ak je niečo maximálne všadeprítomné v dnešnej dobe, tak je to jednoznačne udržateľnosť materiálov. Ľudia už nechcú zbytočne míňať peniaze na ozdoby, ktoré potom nemajú kam dať, poprípade ich len vyhodia. Snažia sa čo najviac ušetriť planétu a pritom aj svoju peňaženku. Ľudia si nekupujú nič len tak nepremyslene, preto často pozerajú rôzne svadobné bazáre, kde potom všetko posúvajú alebo si jednoducho zaplatia agentúru, ktorá všetkými vecami disponuje.

Foto: unsplash

Nádych histórie

Čo sa týka zásnubných prsteňov a obrúčok, opäť sa mnohí ľudia obracajú na minulosť a históriu. Takzvané vintage prstene sú jednoznačne niečím, čo sa stalo poslednú dobu populárne, preto sa často takéto šperky hľadajú aj v starožitníctvach alebo ešte lepšie, dedia sa. Keď už naozaj neviete, kam z konopí, zlatníctva v súčasnej dobe ponúkajú naozaj rôzne veci, ktoré majú ten správny nádych.

Foto: unsplash

Posedenie na druhý deň

Na niektorých dedinách neustále platí, že svadba trvá od piatku do nedele. Mnohí ľudia si však predstavujú romantické posedenie na druhý deň po svadbe, spojený s neskorými raňajkami či skorým obedom. Skutočne to stojí za to a vy tak môžete stráviť ďalší deň so svojimi blízkymi a podeliť sa s nimi o zážitky a prvé pocity z manželského života. Veľa ľudí to spojí aj s nejakým zážitkom, napríklad s wellnesom. Je to len na vás.

Dezertové bary

Čoraz populárnejšie sú tzv. dezertové bary. Sú plné moderných dobrôt, najpopulárnejšie sú cupcakey a muffiny s polevami. Chybu neurobíte ani modernými vegánskymi tortami, raw dezertami a dobrotami, ktoré hýria všetkými farbami. Letné a jarné svadby ozvláštnia koláčiky s ovocnými dekoráciami.

Medený príbor

Foto: unsplash

Medený príbor dodá veľmi elegantný a moderný look vášmu svadobnému stolu. Medené mladomanželské lyžice sú aj skvelým darčekom, dokonca na ne môžete dať vygravírovať mená alebo dátumy.

Malé darčeky pre hostí

Myslite aj na svojich blízkych. Vymyslite pre nich malé prekvapenie, ktoré budú môcť neskôr nejak skutočne využiť. Ideálne sú sladké balíčky, prípadne vtipné maličkosti ako lieky na bolesť hlavy po opici.

Minimalizmus

Foto: unsplash

Rok 2020 môžeme nazvať minimalistickým. Bude sa to týkať doslova všetkého od svadobných šiat cez výzdobu až po svadobnú tortu. Menej je niekedy viac a myslieť by ste na to mali aj pri takej veľkej udalosti, akou je napríklad svadba.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: