Zabudnite na leopardov a výstredné trblietky. Tieto módne prešľapy si nedovolí urobiť dáma, ktorá má vkus

Kristína Hagarová Móda

Foto: unsplash

Paríž je mestom módy. Každý, kto tam niekedy bol, nemohol prehliadnuť módu, ktorým je typický. Vo všeobecnosti sa hovorí, že francúzske ženy majú naozaj výnimočný vkus. A je to pravda.

Keď sa chcete inšpirovať módou žien z inej krajiny, práve ony sú na to ako stvorené. Existuje však niekoľko pravidiel, ktorých sa držia a čomu sa zvyknú v každom jednom ohľade vyhýbať. Pozrite sa na niekoľko tipov.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Cherie Bull ✨ (@cheriebullbeauty),

Trblietky

Len my máme v hlave, že čím viac sa niečo trbieta, tým je to lepšie. Parížanky to vidia úplne inak. Nič na žene by nemalo svietiť viac, ako ona samotná. Preto sa vykašlite na trblietky na topánkach, svetroch alebo nechtoch. Nechajte žiariť drahokam, ktorý je vo vás a uvidíte.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gitta Banko (@gittabanko),

Upnuté alebo voľné?

Možno si myslíte, že existuje len jeden variant. Buď si dávate všetko voľné alebo naopak, všetko obtiahnuté. Pravda je však taká, že by ste mali zvoliť vždy len jeden kúsok, ktorý bude na vašom tele voľný. Napríklad, keď zvolíte obtiahnuté nohavice, nechajte si na vrchnej časti sveter, ktorý bude voľný. Opačne to platí úplne rovnako.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gitta Banko (@gittabanko),

Zvieracie vzory

Hoci je to poslednú dobu veľmi populárny trend, vo Francúzsku im teda veľmi neholdujú. Ich móda len veľmi zriedka zahŕňa leopardie vzory či pruhy, ako má zebra. Ak sa vám teda páči francúzska móda, vyhnite sa im.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Shou-Yun van Leeuwen. (@shou_yun),

Dokonalosť sa nenosí

Francúzske ženy kladú za dôraz nedbalú eleganciu a prirodzenosť. Chcú vyzerať neupravene, nedokonale a nedbalo. Práve preto sa obliekajú hlavne podľa počasia. Vlasy často nechajú len tak, aby vyzerali, ako keď sa ráno zobudíte. To isté platí aj o make-upe, ale nech sa deje čokoľvek, aj keby sa nemali vôbec namaľovať, nikdy nezabúdajú na rúž.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený .Gℯmary (@gemary),

Drahé značky

Francúzsko je jednoznačne krajinou módy. Módni giganti a značky sú na každom jednom rohu. Napriek tomu francúzske ženy nie sú zaťažené na to, aby mali na sebe niečo značkové. Skôr sa sústredia na to, aby boli štýlové. Neboja sa second-handov a ani klasické obchody, v ktorých bežne nakupujeme aj my. Určite neminú celý svoj plat na jeden kúsok.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jasmine (@mystylebook),

Snívali ste niekedy o tom, že budete oblečená ako Parížanka? Ak tak chcete vyzerať, mali by ste si v prvom rade zachovať svoj vlastný vkus a štýl.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: