Zabudnite na pracie tablety. Nová šialená výzva, ktorá sa šíri internetom, je ďalším dôkazom toho, že ľudská hlúposť naozaj nepozná hranice

Lucia Mužlová Ešte viac

Prednedávnom sme vám priniesli informáciu o hlúpej výzve, ktorá sa šíri najmä medzi tínedžermi. Nezmyselným cieľom výzvy #tidepodchallenge bolo zjesť tablety určené na pranie bielizne, a to bez ohľadu na to, že za pár sekúnd uznania od rovnako hlúpych jedincov, môžete zaplatiť svojím životom. Doba však ide dopredu a našťastie sa vlna tejto výzvy chýli ku koncu. Neznamená to, že ľudia zmúdreli. Práve naopak. Najnovším „hitom“ je výzva, pri ktorej musíte dať ruku na rozpálenú platňu. Áno, aj tohto je schopný homo sapiens sapiens. 

Nová výzva s hashtagom #hotcoilchallenge sa pred pár dňami zrodila na Reddite. Očividne má poukázať na odvahu muža, ktorý sa stal priekopníkom ďalšej absurdnosti. Podľa jeho výzoru však vidíme, že mu už dávno netečie mlieko po brade, a teda by mal vedieť používať mozgové závity na niečo iné než na hlúpe nápady. Vo svojom videu ukazuje, ako to môže dopadnúť, keď si dáte ruku na rozpálenú platničku. Že sa to nezaobišlo bez popálenín, to si už môžete ľahko domyslieť.

The ‚Hot Coil‘ challenge. nsfw from WTF

Keby to videl Darwin, určite by sa obracal v hrobe. Veď náš intelekt by sme mali využívať na produktívne veci, nie na toto. Mladému mužovi ostala na ruke popálenina, ktorá mu ešte dlho bude pripomínať jeho hlúposť. Treba však veriť, že táto výzva zanikne už v zárodku. Keby sa tí, čo sa rozhodnú akceptovať túto naozaj hlúpu výzvu, rozhodli pretekať v tom, kto dlhšie vydrží mať ruku položenú na sporáku, mohlo by to mať katastrofálne následky.

Keď ľudská hlúposť nepozná hranice

Ak si však nemenovaný chlap myslel, že prišiel s novinkou, asi ho sklameme. Podobná hlúposť sa objavila aj v Simpsonovcoch, no tým sa to dá odpustiť. Ide predsa len o fiktívne animované postavičky.

Tieto výzvy však môžu byť životu nebezpečné. Ktovie, možno práve medzi ich účastníkmi nájdeme ďalšieho horúceho kandidáta na Darwinovu cenu. Túto cenu si však nikto z nominovaných nemôže prevziať osobne. Udeľuje sa jednotlivcom, ktorí prispejú našej evolúcii tým, že sa hlúpym spôsobom nechtiac poberú na druhý svet, a tak neodovzdajú svoje gény ďalším generáciám.

Niekedy sa oplatí počúvať naše mamy. Jesť tablety na pranie či dotýkať sa toho, čo páli, naozaj nestojí za žiadnu slávu.

Pozri aj: Niekoľko týždňov žila v Ikei a ochranka si ju ani raz nevšimla. Žena sa rozhodla zdokumentovať to, čo pred nami obchody skrývajú

ladbible.com

0
Komentovať (0)