Zabudnite na Viedeň a Budapešť. Najlacnejšie vianočné trhy v Európe nájdete v tomto meste

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: flickr (Kārlis Dambrāns)

Spolu s prichádzajúcimi Vianocami sa v mestách začínajú aj obľúbené vianočné trhy. Tie v Bratislave, Viedni, Budapešti či v Krakove rozhodne stoja za návštevu. Ani zďaleka však nepatria k európskej špičke. Hlavne, čo sa ceny týka.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by kaosolsen 🇳🇴 (@kaosolsen) on

Hlavné mesto Lotyšska je tretím rokom po sebe to najlacnejšie miesto, kde sa môžu vianočné trhy konať. Riga láka návštevníkov z celej Európy. Stránka The Post Office uskutočnila konkurz vianočných trhov a porovnala výsledky z 13 miest v Európe. Riga jednoznačne bodovala a to najmä kvôli lacnému ubytovaniu, ktoré ju výrazne v rebríčku posunulo.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Анита (@anita_gioconda) on

Koľko potrebujete?

Do úvahy sa brala cena ubytovania pre dve osoby, vrátane leteniek, dopravy, večere s vínom a kávou a rovnako aj jedla a nápojov na trhoch. Prieskum ukázal, že dve osoby, ktoré v Rige strávia dve noci budú potrebovať s cestou, ubytovaním aj jedlom niečo cez 500 eur. Ak by ste šli do Viedne, toto všetko by vás stálo viac ako 800 eur, to však len v prípade, že by ste šli letecky, z iných miest Európy. Keďže zo Slovenska máme Viedeň blízko, cesta by bola výrazne lacnejšia.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Анита (@anita_gioconda) on

Náklady na dopravu do Rigy však klesali celý rok a momentálne sú o 1,2 % lacnejšie ako minulý rok. Letenky aj ubytovanie je dostupnejšie a mesto sa aj v cene jedla a nápojov na trhu umiestnilo na 6. najlacnejšom mieste. Medzi európskymi mestami je najlacnejšia Praha, do ktorej máme taktiež blízko.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vilma (@vilmos_inst) on

Najkrajšie trhy sú v Záhrebe

Na druhom najlacnejšom mieste skončil Záhreb, hlavné mesto Chorvátska, ktoré už niekoľko rokov po sebe vyhráva titul za najlepšie a najkrajšie vianočné trhy hlavné mesto Chorvátska.

Foto: flickr (Julien Duval)

Záhreb sa v spojitosti so svojimi vianočnými trhmi chváli aj svojou atmosférou a cenami. Mesto tvrdí, že v porovnaní s inými európskymi hlavnými mestami nie sú miestne trhy tak preplnené, ceny nie sú extrémne vysoké a panuje tu skvelá atmosféra. Za posledné roky sa zmenil aj postoj domácich, ktorých kvalitné služby a príjemné prostredie „vyháňa“ z domáceho prostredia počas adventu do ulíc čoraz častejšie a stále vo väčšom počte.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: