Zabudnite na zdĺhavé balenie darčekov. Vyrobte si vlastnú darčekovú tašku len za pár minút.

Lucia Taňkošová Návody

designertrapped.com

Vianoce nám už pomaly ale isto klopú na dvere. O chvíľu sa začne nákupný ošiaľ za darčekmi, ktorými sa snažíme potešiť našich blízkych pod vianočným stromčekom a vyčariť im úsmev na tvári. Každý z nás dôverne pozná to nekonečné balenie darčekov a tony minutého baliaceho papiera, ktorý napokon skončí aj tak roztrhaný na kusy. Využite preto baliaci papier inak a vykúzlite si z neho vďaka nášmu návodu rýchlo a jednoducho darčekové tašky, vďaka ktorým bude každý darček nezabudnuteľný

designertrapped.com
designertrapped.com

Budeme potrebovať:

nožnice

lepiacu pásku

dierkovač

stuhu

baliaci papier

Postup:

Darček si najprv priložíme k baliacemu papieru, aby sme aspoň približne odhadli potrebnú veľkosť papiera. Uistite sa, že papier dokáže pokryť celý darček. Potom zohneme obe strany papiera smerom do stredu, tak, aby sa prekrývali a zalepíme lepiacou páskou.

designertrapped.com
designertrapped.com

Spodný koniec papiera, ktorý nám ostal preložíme smerom nahor a oddelíme od seba jednotlivé vrstvy papiera, aby sme dostali diamantový tvar. Pritlačíme a vzniknuté horné rohy zohneme smerom do stredu a dobre zalepíme lepiacou páskou. Tašku máme hotovú, vložíme do nej darček cez horný otvor na taške. Ten taktiež zohneme a dobre pritlačíme. Dierkovačom urobíme do prehnutej časti dve dierky, cez ktoré navlečieme stuhu a uviažeme mašličku.

Pre lepšiu predstavivosť vám prinášame aj podrobný postup vo videu:

[youtube q_GY8fuE2Iw 720 410]

zdroj: babskeveci.sk (Lucia Taňkošová), designertrapped.com

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: