Začala robiť túto vec a kilá išli rapídne dole. Stačila len malá zmena po cvičení

Kristína Hagarová Zdravie

Foto: Foto: piqsels

Keď chcete schudnúť, existuje hneď niekoľko vecí, ktoré by ste mali robiť. Mnohí ľudia si myslia, že kľúčom k chudnutiu je obmedzenie stravy pred a po cvičení. Nie je to celkom pravda.

Po tréningu si možno myslíte, že práca je za vami. Opak je však pravdou. Ako uvádza portál Insider, mnohí ľudia podceňujú fakt, že je veľmi dôležité sa po tréningu poriadne najesť. Samozrejme, ide hlavne o správnu stravu. Lekár, ktorý sa venuje športu a pracoval aj s tímom USA Trathlon John M. Martinez tvrdí, že telo po tréningu jedlo potrebuje. Dodá vám energiu, kondíciu a potrebné živiny. Ktoré jedlo by ste však mali po tréningu začať jesť?

Ryby alebo kuracie mäso

Oboje poskytuje potrebné bielkoviny, ktoré by mali byť základom každého jedla po tréningu. Podľa Martineza majú základné bielkoviny, ktoré telo potrebuje na to, aby sa obnovili a narástli svaly. Najlepšie je, keď si ich pripravíte dusené alebo pečené a zjete ich pokojne aj hneď po tréningu.

Foto: unsplash

Quinoa

Má v sebe uhľohydráty a bielkoviny a pokiaľ to máte radi, je to pre vás skutočne ten najlepší ideál, ktorý môžete po tréningu zvoliť. Môžete to jesť s rybami a kuracím mäsom, ale pokojne aj so zeleninou alebo ovocím.

Foto: unsplash

Avokádo

Avokádo môže byť pekným doplnkom po tréningu, pretože pomáha upokojiť váš hlad, ale zároveň zostávate veľmi zdravý. Obsahuje totižto zdravé tuky a je výhodné pre športovcov s nízkym obsahom sacharidov alebo ketogénnou stravou. Kombinovať sa môže s cícerom alebo s vajcom.

Foto: unsplash

Listová zelenina

Listová zelenina je plná živín a vitamínov, takže je perfektnou súčasťou vyváženej stravy pre všetkých, ktorí chcú schudnúť. Obsahom je hlavne vápnik a železo, takže pomáha regulovať metabolizmus a spotrebu energie. Najlepšie sú kel, špenát alebo rukola.

Foto: unsplash

Najlepší čas na jedenie

V roku 2013 uverejnil Journal of International Society of Sports Medicine štúdiu, v ktorej sa odporúča, aby neboli jedlá pred a po tréningom oddelené viac ako štyri hodiny. Potrebujete doplniť energiu, ktorá je potrebná na cvičenie aj svaly. Väčšina ľudí chce však s jedlom po tréningu počkať, aby sa im upokojilo srdce a chcú sa aj osprchovať. Najlepšie je teda jesť 10 až 20 minút po tréningu.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: