Blesková správa: Zajtra budú všetky obchody zatvorené, nájdu sa však aj výnimky

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: Aljona83 [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

Ako sme si už mohli zvyknúť, tak aj pre tento raz sú počas štátneho sviatku Dňa boja za slobodu a demokraciu obchody zatvorené. Výnimku však majú niektoré typy obchodov.

V nedeľu 17. novembra budú obchody na Slovensku zatvorené. Výnimka však bude platiť pre prevádzky 1day, ktoré sa sústreďujú na predaj cigariet, alkoholu a cukroviniek. Či budú tieto prevádzky otvorené zistíte v každej osobne na základe oznamu. Toto opatrenie prináša novela Zákonníka práce, ktorá platí od júna 2017 a zavádza do praxe zatvorenie predajní počas sviatkov a niektorých dní pracovného pokoja, teda celkovo 15,5 dňa v roku.

Zamestnávatelia tak počas týchto dní nemôžu zamestnancom nariadiť a ani s nimi dohodnúť prácu, ktorou je predaj tovaru konečnému spotrebiteľovi a s tým súvisiace práce. Výnimkou sú ale napríklad čerpacie stanice či predajne na letiskách a staniciach, tiež lekárne alebo predajne suvenírov. Zákaz sa pritom vzťahuje len na predaj tovaru, otvorené tak môžu byť prevádzky poskytujúce služby, napríklad kadernícke a kozmetické salóny či požičovne.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: