Zajtra je Zelený štvrtok. Týchto 7 vecí by ste nemali zabudnúť urobiť, ak sa chcete zbaviť všetkých hriechov a nechcete mať 13 rokov nešťastie!


Zelený štvrtok, inak nazývaný aj Veľký štvrtok, je súčasťou Veľkého týždňa. S týmito oslavami sa často spájajú tradície a povery. V tomto príspevku vám prezradíme, čo je dôležité urobiť na Zelený štvrtok, aby ste boli počas celého roka zdraví, šťastní a finančne zabezpečení.

Plávanie za svitania

zs2
pixabay.com

Ku tradíciám v tento deň nemôže chýbať plávanie za svitania. Vašou úlohou je vstať pred východom slnka a ísť si zaplávať. Voda má v tomto čase liečivé vlastnosti: uzdravuje, hojí rany a zbavuje hriechov.

Predpokladá sa, že voda má v tomto čase zvláštnu hojacu a čistiacu silu. Podľa Evanjelia v tento deň Ježiš Kristus umyl svojim učeníkom nohy pri poslednej večeri ako gesto bratskej lásky a pokory.

Zmena účesu

zs3
pixabay.com

Ako dlho už túžite po novom strihu? Tento čas je na to ako stvorený. Predpokladá sa, že sa do orezaného uzamkne všetko zlé.

Návšteva kostola

zs4
pixabay.com

Kostol sa v tento deň navštevuje pre spoveď a prijímanie. To pomôže očistiť dušu od hriechov. V Zelený štvrtok sa v kostole zapáli oheň, ktorý je nutné v podobe sviečky priviesť domov. Predpokladá sa, že práve táto sviečka ochráni dom pred poškodením a pred požiarom počas celého roka. V tento deň sa tiež majú maľovať vajíčka.

Upratovanie

zs5
pixabay.com

Do čistého domu prichádzajú hostia najradšej. Nebuďte lenivá a umyte aj okná, dvere, steny, podlahy, stropy a koberce. Nezabudnite vyprať závesy a iné textílie. Zbavte sa tiež vecí, ktoré nepotrebujete. Dávať staré veci iným ľuďom však nie je dobré. Z vášho domu by tak mohla vyprchať pohoda.

Počítanie peňazí

zs6
pixabay.com

Aby ste predišli finančným ťažkostiam počas celého roka, spočítajte si všetky peniaze, ktoré máte v dome. V tento deň si však nepožičiavajte peniaze od nikoho a ani vy nikomu nedávajte.

Pripravte si sviatočné pečivo a soľ

zs7
pixabay.com

Napečte sviatočné koláče a zabávajte sa pri tom. Hlavným dôvodom pečenia je zábava a pozitívna nálada.

Pripravte si tzv. „čiernu soľ“. Pri domácich pomeroch je najjednoduchšia táto metóda: kamennú soľ za stáleho miešania opražte na panvici, kým nezíska tmavú farbu. Táto soľ je nevyhnutná pri príprave všetkých jedál. Má totiž životodarnú silu.

zdroj: babskeveci.sk (Bianka), bonjourglamour.ru


Komentáre

komentárov