Zapekaná cuketa so zeleninou a kuskusom: Lahodný a ľahký obed, ktorým ohúrite každého milovníka zdravých, sviežich chutí


Lahodný a ľahký obed, ktorým ohúrite každého milovníka zdravých, sviežich chutí. Prečo? Táto zelenina má veľmi málo kalórií, no napriek tomu je plná živín. Taktiež neobsahuje žiaden tuk a je bohatá na vápnik, železo a vlákninu, ktorá pomáha pri trávení. Je skvelá pri detoxikácii tela a podporuje naše srdce a cievy. Pripravte si túto bombu plnú zdravia aj vy!

Čo je to kuskus?

Kuskus je maličká cestovina, ktorá sa vyrába z prosa, pšenice alebo z jačmeňa. Výzorom sa podobá na tarhoňu. Obsahuje vlákninu, bielkoviny, tuk, sacharidy, vitamíny a tiež minerálne látky. Podporuje trávenie a môžete ho pripraviť na slano alebo na sladko. Jeho veľkou výhodou je jeho krátka príprava. Kuskus sa totižto nevarí, iba sa zalieva vriacou vodou a nechá sa napučať.

fitshaker-blog-plnena-zapekana-cuketa4
Budete potrebovať:
fitshaker.sk

1 cuketu
2 paradajky
1 lyžicu pretlaku
3 lyžice kuskusu
syr parmezán
3 lyžice kukurice
½ cibule
oregano
soľ
čierne korenie

Postup:

1. Cuketu rozrežte pozdĺž a lyžicou vydlabte vnútro, ktoré si nakrájate na drobno.

fitshaker-blog-plnena-zapekana-cuketa1
fitshaker.sk

2. Na oleji opražte cibuľu, pridajte nakrájané paradajky, vnútro z cukety, trochu nastrúhaného parmezánu a pretlak.

3. Po 10 minútach vypnite z ohňa, pridajte 3 lyžice kuskusu, kukuricu a prikryte. Nechajte pod pokrievkou asi 10 minút, aby kuskus zmäkol.

fitshaker-blog-plnena-zapekana-cuketa2
fitshaker.sk

4. Cuketu osoľte, okoreňte, posypte oreganom a naplňte plnkou. Posypte ešte trochou parmezánu a dajte piecť do rúry na polhodinu pri 180 stupňoch.

fitshaker-blog-plnena-zapekana-cuketa3
fitshaker.sk

Prajeme príjemnú chuť!

Viac skvelých receptov nájdete TU.

Článok vznikol v spolupráci s portálom fitshaker.sk

Viac rýchlych a netradičných receptov nájdete TU.


Komentáre

komentárov

'); // za telo článku vlož sitelement zónu //content_block.insertAdjacentHTML('afterend',''); // zavolaj sitelement async script //(function(d, t) { var g = d.createElement(t), s = d.getElementsByTagName(t)[0]; g.src = 'https://ad.sitelement.sk/www/delivery/asyncjs.php'; s.parentNode.insertBefore(g, s);}(document, 'script')); }]); _adform.push([vastOrPmpId+'.pmp.success', function() { // použi na testovanie //console.log('great success!'); }]); _adform.push([vastOrPmpId+ '.ad.ready', function() { // použi na testovanie //console.log('ad is ready'); }]); })(window, document, (Adform = window.Adform || {}));