Zaplavilo celé ulice, domy aj autá. Desivé zábery zo Senca, z ktorých vám prejde po chrbte mráz

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Facebook (TV Senec)

Meteorológovia informovali už koncom víkendu o tom, že začiatkom tohto týždňa majú prísť na naše územie intenzívne búrky. Na niečo takéto sa však nedalo pripraviť.

Pondelkové búrky zasiahli najmä západ našej krajiny. Ako uvádza portál Imeteo, išlo hlavne o Podunajskú nížinu, kde sa vyskytlo až 200 milimetrov zrážok. Portál dokonca píše o tom, že to boli najextrémnejšie búrky tohto roka. Intenzívne zrážky zaplnili pivnice, cesty a polia a spôsobili naozaj rozsiahle komplikácie, hlavne medzi 14:00 a 17:00.

Rekordy nepadli

Aj keď ide o extrémne zrážky, historické rekordy nepadli. Najvyšší úhrn zrážok mala obec Skalka, kde v júli v roku 1957 padlo až 231,9 milimetra zrážok, pričom počas búrky za 65 minút padlo až 228,5 milimetra. Búrky sa presúvajú na východ, no momentálne najhoršia situácia je jednoznačne v Senci. Na sociálnych sieťach sa objavilo množstvo fotografií a videí, ktoré dokonca dostali prívlastok “zaplavený Senec”.

Desivé zábery

Facebooková stránka Senec TV zverejnila niekoľko videí, ktoré zasiahli mnohých ľudí. Zaplavené sú domy, ale aj autá. Na jednom zábere je dokonca vidieť aj to, ako dospelý človek prenáša cez vodu dieťa. Intenzívne búrky majú pokračovať aj v ďalších dňoch a presúvať sa na východ Slovenska.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: