Zatkli ich, keď zistili, že svoj vek iba predstierajú. Dvaja muži sa chceli dať prednostne zaočkovať proti koronavírusu

TASR Ešte viac

Foto: pixabay

Dvoch mužov zatkli v Mexiku za to, že si zafarbili vlasy nabielo a predstierali, že sú seniori, aby prednostne dostali očkovaciu látku proti koronavírusu.

Vo štvrtok o tom informovala tlačová agentúra DPA. Obaja muži vo veku 30 a 35 rokov, ktorí si nafarbili nabielo aj obočie, prišli do očkovacieho centra v hlavnom meste Mexiko pred dvoma týždňami so sfalšovanými dokladmi totožnosti. V stredu na tlačovej konferencii to uviedla starostka metropoly Claudia Sheinbaumová.

Iné podmienky

Mužom tam vpichli dávku vakcíny, hoci v Mexiku v súčasnosti očkujú iba pracovníkov verejného zdravotníctva, niektorých učiteľov a ľudí vo veku 60 a viac rokov. Nakoniec však podvodníkov prezradili ich hlasy. Polícia ich zatkla a vyšetruje ich za falšovanie dokladov totožnosti. V Mexiku zatiaľ podali okolo 9,7 milióna dávok vakcín proti koronavírusu. Úplne zaočkovaných je tam vyše 1,3 milióna ľudí, teda približne percento obyvateľstva.

Prezradil ich  hlas

Občas sú dodávky vakcín do Mexika slabé a mexická vláda obvinila bohaté krajiny z “kradnutia” vakcín. Príslušný mexický úrad dosiaľ schválil na núdzové používanie šesť rôznych očkovacích látok. Mexiko s okolo 126 miliónmi obyvateľov má v súčasnosti zaznamenaný tretí najvyšší počet úmrtí súvisiacich s ochorením COVID-19 na svete po Spojených štátoch a Brazílii. Doteraz v krajine oficiálne potvrdili celkovo vyše 205.000 úmrtí. Keďže v krajine sa veľmi málo testuje, skutočný počet mŕtvych na covid je pravdepodobne výrazne vyšší.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: