Keď dala sklenené poháre s uhorkami do umývačky riadu, pozerali na ňu ako na blázna. Teraz tak zavára celá jej rodina!


Tipy na nálevy a spôsob spracovania ovocia a zeleniny, ktoré chceme zavárať má každá gazdiná vlastné. Osvedčená chuť sladkokyslých uhoriek alebo sladučké marhule či jablká si starostlivo sterilizujeme v hrnci. Často je problém zavárať veľké množstvo sklenených pohárov, najmä ak nemáme dostatočne veľké hrnce. Čo ak by sme vám prezradili, že to ide aj rýchlo a veľmi jednoducho, len za pomoci umývačky riadu?

commons.wikimedia.org

Keď som sa dozvedela o sterilizácii v umývačke riadu, myslela som si, že ide o žart. Na prekvapenie to ozaj funguje, a tak sa môžem o tento postup podeliť aj s vami.

Postup:

Sklenené poháre naplňte požadovaným ovocím a zeleninou a zalejte nálevom, či vodou s cukrom presne tak, ako to robíte zvyčajne.

torange.biz

Následne viečko poriadne uzavriete, a ak chcete, dotiahnite ho aj pomocou utierky. Potom zatvorené sklenené poháre naukladajte do umývačky riadu, pokiaľ možno tak, aby sa navzájom nedotýkali. Ak môžte, uložte ich „na stojáka“.

Potom len jednoducho zapnite program na teplotu 65 až 70 stupňov (podľa typu umývačky) a nechajte v umývačke. Samozrejme nepridávajte žiadne tablety. Keď sa celý proces skončí, neotvárajte umývačku ale nechajte ju ešte približne hodinu zatvorenú, aby ste nevytvorili veľký teplotný rozdiel. Po hodine otvorte umývačku a nechajte zaváraniny vo vnútri postupne vychladnúť.

Potom ich už len vyberte a odložte na tmavé miesto. Skvelý nápad, čo poviete?

Pozri aj: Na niektorých pohároch mi pri zaváraní nechytilo viečko. Vyskúšala som tento babský trik a prekvapivo to naozaj fungovalo!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L)

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov