Zázrak na počkanie? Znečistená voda sa premenila na čistú!

Lucia Mužlová Ešte viac

Vedeli ste, že viac ako miliarda ľudí nemá prístup k pitnej vode? Na otravu kontaminovanou vodou dokonca zomrie každý deň viac než 1000 detí! Tie by mali denne prijať 1 až 2 litre tekutín, a to nespomíname ďalšiu spotrebu vody napríklad pri umývaní či varení. Nedostatok vody si vieme predstaviť len ťažko. Pozrime sa, koľko vody bežne minieme za jediné ráno!

Procter&Gamble

Vstaneme z postele, napijeme sa čistej vody (0,25 litra), nasleduje sprcha, umývanie vlasov (50 litrov) a zubov (0,5 litra). Zalejeme si horúcou vodou čaj alebo kávu (0,25 litra). Umyjeme si ovocie pod tečúcou vodou, naraňajkujeme sa (1,5 litra). Riad vložíme do umývačky a zvolíme rýchly program na zmytie nečistôt (20 litrov), alebo ho opláchneme v dreze (5 litrov). Spláchneme toaletu a odchádzame z domu (8 litrov). Práve sme minuli cca 80 litrov pitnej vody!

Takéto množstvo vody by zabezpečilo jednej rodine pitný režim na celý deň alebo naopak, jednému človeku asi na mesiac. A to sme nespomenuli pranie, polievanie, varenie, umývanie auta a ďalšie časté alebo zriedkavejšie činnosti. Pitná voda je luxus, čo si mnohí z nás neuvedomujú a berieme ju ako samozrejmosť. Zatiaľ čo my máme tendencie drahocennou tekutinou plytvať, sú oblasti, kde je pitnej vody nedostatok.

Procter&Gamble

Mať k dispozícii pitnú vodu bez farby a zápachu, ktorá tečie z kohútika, je štandard, ktorý nám do života vnáša viac pohodlia, než si dokážeme predstaviť. V kritických oblastiach musia miestni pre vodu putovať niekedy aj niekoľko kilometrov a ani tak nemajú záruku, že sa ujde každému. Často musia piť vodu, ktorou by sme si my, ani nenapustili bazén. Z takejto vody hrozia nebezpečné choroby, ktoré môžu končiť až smrťou.

Spoločnosť Procter & Gamble sa rozhodla už po druhýkrát na Slovensku svojím projektom Čistá voda deťom podporiť obyvateľov dotknutých oblastí a poskytnúť im pitnú vodu. Ako? Vedci zo spoločnosti P & G vyvinuli špeciálne čistiace balíčky, ktoré z vody odstraňujú patogénne organizmy a rozptýlené čiastočky. Pozrite si video, ktoré vyzerá ako zázrak!

Prášok z balíčka sa nasype do znečistenej vody a zamieša sa. Čistenie trvá 30 minút a po uplynutí tohto času je možné vodu prefiltrovať a konzumovať. Vďaka dotáciám a partnerským organizáciám sa balíčky dostanú na tie správne miesta, kde zachraňujú životy.

Máte chuť pomôcť? Začať sa dá vždy šetrením vody, a navyše, dobročinnú kampaň môže do 2.10. podporiť každý. Stačí, ak si vo veľkoobchodoch Metro kúpite akýkoľvek produkt značky Procter & Gamble. Či už kúpite plienky Pampers, vložky Always, produkty vlasovej starostlivosti Head & Shoulders a Pantene, výrobky pre starostlivosť o domácnosť a tkaniny Ariel, Lenor a Jar alebo produkty pre mužov Old Spice či Gillette, nákupom 1 produktu zabezpečíte 1 deň pitnej vody pre 1 človeka, ktorý to veľmi potrebuje. Poďme pomáhať spolu!

PR

0
Komentovať (0)