V mixéri si zmiešam tieto 2 suroviny a pastu naložím do sklenených pohárov do zásoby. Už vôbec neviem, čo je to choroba!

Lucia Mužlová Zdravie

Zima je často spájaná práve s chorobami, ktoré sem-tam sadnú aj na človeka, hoci má dobrú imunitu. Slovo imunita sa skloňuje v mnohých odborných článkoch. Ak bojujeme s tým, že je oslabená, je to pre naše telo rana. Vtedy by sme sa mali snažiť jesť čo najviac čerstvej zeleniny a ovocia, ktoré sú bohaté na vitamíny. Netreba však zabúdať aj na ostatné látky ako sú bielkoviny a minerály. Keď je telo v rovnováhe, imunita je vysoká a len ťažko ju porazí nejaká choroba.

pixabay

Východné kultúry už od nepamäti prinášajú tradičné recepty založené hlavne na prírodných zdrojoch. Zázvor v kombinácii s cesnakom sa využívajú ako korenie do kuchyne, no vďaka obsahu užitočných látok vedia pomôcť aj pri zníženej imunite. Jedlám dodajú jedinečnú, orientálnu chuť a telu zase potrebné látky.

Zázvorovo-cesnakovú pastu si môžete pokojne urobiť a namiešať aj doma. Pridávať ju môžete do omáčok, polievok, vlastne takmer kdekoľvek. Počas zimy tak dokážete výrazne znížiť riziko ochorení a nachladnutí.

Ako na to?

pixabay

Potrebovať budeme polovicu hrnčeka ošúpaného a nakrájaného zázvoru a taký istý pomer cesnaku. Všetko to pomixujeme v mixéri na kašu, pridáme 2 lyžice olivového oleja a trošku soli.

Pastu dáme do sklenenej zaváračky a skladujeme v chladničke. Ak chcete, aby sa vytratil cesnakový zápach, najskôr zmes zmrazte v mrazničke a následne ju nechajte v chladničke. Pridajte ju k mäsu spolu s kari korením, do polievky, prípadne aj do marinády.

pixabay

Čo si myslíte o tradičnej domácej medicíne? Samozrejme sú prípady, kedy sa antibiotikám či iným liekom nevyhneme, ale udržiavať svoje telo vo forme je tým najlepším liekom.

Pozri aj: Začala som robiť týchto 5 vecí a moja peňaženka bola po mesiaci bohatšia o desiatky eur. Túto chybu robí takmer každý!

Lucia, sovkusom.ru

0
Komentovať (0)