Zdravotní pracovníci musia vyhadzovať zásoby vakcín proti koronavírusu. Ľudia nedodržujú termíny očkovania

Kristína Hagarová Zdravie

FOTO TASR – Radovan Stoklasa

Zdravotná sestra prehovorila o tom, že kolegovia musia vyhodiť zásoby vakcíny proti koronavírusu, pretože ľudia nedodržiavajú termíny, ktoré pre nich určili praktickí lekári.

Ako uvádza portál Ladbible, všade vo svete sa snažia vyriešiť pandémiu koronavírusu a teraz hlavne tým, že sa snažia čo najviac ľudí zaočkovať. Každá krajina berie očkovanie inak a snaží sa ju vyriešiť po svojom. V rozhovore pre MailOnline však anonymná sestra pracujúca v jednej z nemocníc v Londýne povedala, že veľa ľudí nedodržiava termíny, ktoré pre nich určili praktickí lekári.

Foto: TASR – Roman Hanc

Vakcíny musia vyhadzovať

Práve preto musia často vakcíny proti koronavírusu vyhadzovať. “Problémom je, že vakcína musí byť podaná alebo vyhodená. Vo štvrtok večer sme mali niečo viac ako 45 ľudí, ktorí mali rezervovaní termín aj injekcie, ale neprišli a nedali to ani vopred vedieť. Keby sme vedeli, že neprídu, mohol ísť za nich niekto iný.” Snažili sa potom narýchlo zohnať niekoho, kto by sa mohol na vakcínu dostaviť.

Nevyužívajú možnosť

Podľa zdravotnej sestry je hrozné, že ľuďom ponúkajú možnosť zaočkovať sa, čo nemá každý a oni nakoniec neprídu. Hlavne vakcína spoločnosti Pfizer sa musí uchovávať v špeciálnych podmienkach a po rozmrazení vydrží len pár dní. Zdravotníci zostali skutočne šokovaní a mnohí nahnevaní nad tým, akí sú ľudia nezodpovední. Čo si myslíte vy?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: