Zdravý banánový koláč s kokosom a čokoládou, pri ktorom sa maškrtenia už viac nemusíte báť


Tento koláč som mala možnosť ochutnať včera a samozrejme som si hneď vypýtala recept. Ak radi maškrtíte, no zároveň si dávate pozor na štíhlu líniu, tento recept si zamilujete. Naopak, skvelé je, že si ho môžete pripraviť aj s klasickými ingredienciami a zdravšie vymeniť za klasické. Výsledok je rovnako úžasný a fajnový.

kolac2
buttercreambarbie

Budete potrebovať:

4 banány

1 a 1/2 hrnčeka celozrnnej špaldovej múky

1 hrnček kokosu

4 lyžice kokosového cukru (alebo trstinového)

4 lyžice kokosového oleja

2 vajíčka

1 kypriaci prášok

50 gramov kvalitnej 90% čokolády

ak chcete pridajte aj jeden grécky jogurt

Postup:

Do misky si nakrájame banány na väčšie kúsky a pomocou vidličky ich popučíme na kašu. Pridáme kokosový olej a dve vajíčka. Všetko spolu dobre premiešame. Následne pridávame po lyžiciach cukor a opäť premiešame. Na pomoc si určite vezmite metličku. Do hmoty postupne pridávame múku s kypriacim práškom a na záver aj kokos.

kolac4
alldayidreamaboutfood.com

Čokoládu si nasekáme na menšie kúsky a pridáme ju do cesta úplne na koniec. Plech si vyložíme papierom na pečenie, prípadne ho vymastíme kokosovým olejom a nalejeme cesto. Pečieme v predhriatej rúre na 180 stupňov približne 20 až 30 minút. Nakrájame a podávame. Dobrú chuť.

kolac3
food52.com

Pozri tiež: Tradičné kokosovo-rumové guličky: Najžiadanejšie a najlepšie guličky si pripravíte už za pár minút a vďaka tomuto receptu budú chute dokonale vyvážené

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

horoskop-april

Viac rýchlych a netradičných receptov nájdete TU.


Komentáre

komentárov

'); // za telo článku vlož sitelement zónu //content_block.insertAdjacentHTML('afterend',''); // zavolaj sitelement async script //(function(d, t) { var g = d.createElement(t), s = d.getElementsByTagName(t)[0]; g.src = 'https://ad.sitelement.sk/www/delivery/asyncjs.php'; s.parentNode.insertBefore(g, s);}(document, 'script')); }]); _adform.push([vastOrPmpId+'.pmp.success', function() { // použi na testovanie //console.log('great success!'); }]); _adform.push([vastOrPmpId+ '.ad.ready', function() { // použi na testovanie //console.log('ad is ready'); }]); })(window, document, (Adform = window.Adform || {}));