Žehličku som nikdy nevedela dôkladne vyčistiť. Potom mi susedka prezradila tento trik a odvtedy je žehliaci povrch stále ako nový


Čo sa používa, to sa aj opotrebováva. Niet nad však nad efektívne triky, vďaka ktorým sa aj opotrebovaná vec dostane do pôvodného stavu a podoby. Máte doma žehličku, ktorej žehliaci povrch je už celý zahnednutý a zafarbený? Pozrite sa, ako ľahko sa dá vyčistiť!

icreative.am

Jednoduchý a lacný prostriedok na čistenie žehliacej plochy vás nebude stáť viac, ako pár surovín z bežných zásob v domácnosti. Pripravte si zubnú pastu, sódu bikarbónu, trochu octu, sklenú misku a špongiu na riad.

Cesta k novej žehličke

V miske zmiešajte trochu zubnej pasty s dvomi čajovými lyžičkami sódy bikarbóny, pridajte za kalíšok octu a nechajte ho rozbublať. Potom všetko spolu dobre premiešajte, žehličku zapojte do zásuvky a nechajte rozohriať na program žehlenia „medium“. Zmes naneste na špongiu a po žehličke dobre rozotrite. Po niekoľkých sekundách začne všetko pripálené a zahnednuté schádzať dole a vaša žehlička bude opäť ako nová.

S týmto trikom sa viac nemusíte báť, že vaša bielizeň bude poškodená, zafarbená alebo polepená od zanesenej žehličky. Pamätajte, že aj ten najväčší problém v domácnosti sa dá vyriešiť, ak máte ten správny návod! Podrobná návod nájdete aj v tomto videu.

Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: 15 celebrít, o ktorých ste to možno nevedeli, no bojovali so závislosťou a podarilo sa im vyhrať

zdroj: babskeveci.sk (M)

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov