Žena, ktorá sa narodila bez ruky požiadala ľudí, aby jej uvoľnili zásuvku na nabitie bionickej končatiny. Takúto šokujúcu odpoveď dostala

Lucia Mužlová Ešte viac

Veď bez telefónu by to predsa nebolo ono. Ako by sme prežili cestu v preplnenej mestskej doprave, dlhé hodiny prednášok či prestávku v práci. Chceme mať prístup k aplikáciám vždy a všade. Bez nich sa cítime takmer tak, ako by nám chýbala ruka. Predstavte si však, že máte bionickú ruku, ktorú by ste museli dobíjať rovnako ako telefón.

Presne takú situáciu zažila nedávno herečka Angel Giuffria, keď sa chcela zúčastniť konferencie v Austine. Angel sa bez ruky už narodila a prvé protézy začala skúšať, keď mala ešte len 5 rokov. Vyskúšala ich mnoho, kým konečne natrafila na tú správnu, ktorá jej vyhovovala po funkčnej aj po estetickej stránke. Ide o tzv. bebionickú končatinu, ktorá dokáže ľuďom bez končatiny nesmierne uľahčiť život.

Svoju bionickú ruku musí Angel nabíjať podobne, ako svoj smartfón. Ak na to náhodou zabudne, jednoducho sa vybije a nemôže ju používať. Presne k tomu došlo na konferencii SXSW v Austine. Musela požiadať kuriéra, aby jej nabíjačku na bebionickú končatinu priniesol na konferenciu. Následne sa pokúsila nájsť voľnú zásuvku, neuspela však. Všetky boli obsadené ľuďmi, ktorí si dobíjali svoje smartfóny. Myslela si, že ľudia na konferencii jej budú ochotní pomôcť a tak ich požiadala, aby jej jednu zo zástrčiek uvoľnili. Neuspela však, každý jej pomôcť odmietol.

Mysleli si totiž, že sa len pokúša zaujať a jej končatina je len atrapou a ona si z nich uťahuje, aby sa k zástrčke dostala bez čakania a nabila si mobil. Napokon sa však Angel k nabíjačke dostala, baterky v bionickej ruke si dobila a mohla na konferencii fungovať ďalej.

Napriek tomu, do akej nepríjemnej situácie sa mladá herečka dostala, na svojom účte na Twitteri sa vyjadrila, že sa na ľudí nehnevá. Chápe, že ich situácia mohla zmiasť a dokonca sa na tom dokázala aj pobaviť. Po tom, čo svoj zážitok uverejnila, jej mnoho ľudí vyjadrilo svoju podporu a sympatie. Ocenili, že sa nad tým nepoburovala, ale dokázala to vziať s humorom a s úsmevom na tvári ísť jednoducho ďalej.

Čo myslíte, ak by niekto požiadal vás, aby ste mu uvoľnili zásuvku, lebo si potrebuje nabiť bionickú ruku, pomohli by ste mu alebo by ste to brali ako pokus o žart?

Pozri aj: Žena s najužším pásom a najmenšia žena na svete. Týchto 7 na pohľad krehkých žien sa vďaka svojim „anomáliám“ zapísalo do Guinessovej knihy rekordov

boredpanda

0
Komentovať (0)