Žena sa na internete podelila so svojím desivým zážitkom, ktorý dokazuje, že Airbnb môže byť poriadne nebezpečné

Lucia Mužlová Ešte viac

Ubytovanie prostredníctvom známej služby Airbnb má množstvo výhod. Je častokrát cenovo dostupnejšie ako iné ubytovacie zariadenia, sami si zvolíte lokalitu v centre mesta, alebo na jeho okraji a k dispozícii máte oproti hotelom, v drvivej väčšine prípadov, aj kuchyňu či spoločné priestory. Problémom môže byť, že dopredu neviete u koho sa idete ubytovať. V opačnom prípade, ak sami ubytovanie poskytujete, neviete, akí hostia sa vás rozhodli navštíviť. Príbeh, ktorý zažila Alavia Khawaja je nočnou morou všetkých poskytovateľov ubytovania. 

Alavia Khawaja býva v byte so svojou sestrou v severnom Texase. Jednu izbu nevyužívajú, a preto sa rozhodli, že ju poskytnú návštevníkom prostredníctvom portálu Airbnb. Po tom, čo zažili v polovici októbra tohto roku, však svoju ponuku stiahli. Alavia sa so svojím príbehom rozhodla podeliť na svojom Twitterovom účte. Po tom, čo sa u nej ubytoval muž, ktorý ju obťažoval a okradol, jej nepomohla polícia ani samotná spoločnosť Airbnb.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ✨🇵🇰🇵🇭✨ヽ(´o`; (@empress.aloevera),

Alavia privítala svojho hosťa menom Leonard Jackson 11. októbra. Odovzdala mu kľúče od bytu a svoju izbu pre bezpečnosť zamkla. Všetko podľa jej slov prebehlo úplne normálne. Keď sa však o štyri hodiny vrátila domov, čakalo ju nepríjemné prekvapenie. Leonard sa vlámal do jej izby, vylomil zámok, hrabal sa v jej osobných veciach, vyhodil všetky fotografie, na ktorých bola Alavia s mužom a ešte jej ukradol aj 500 dolárov.


Alavia svojho hosťa okamžite z bytu vyhodila a kontaktovala políciu mesta Richardson. Tí najskôr jej slová nebrali vážne, pretože má vraj Leonard čistý register. Nakoniec však zistili, že bol nedávno zatknutý pre ublíženie dieťaťu. Kým sa vraj ku krádeži neprizná, zatknúť ho nemôžu. Alavia niekoľkokrát informovala aj Airbnb, no ani tu nijako nepochodila. Peňažné straty či krádeže vraj nehradia.

Príbeh však krádežou neskončil. Leonard sa Alaviu snažil neustále kontaktovať, súrne vraj potreboval ubytovanie. Po niekoľkých dňoch ignorovania mu odpísala, keďže pre políciu potrebovala Leonardove priznanie. Alavia mu odpísala, že ak jej skutočne nič neukradol, mohla by zvážiť, že mu byt znovu poskytne. Odpísal jej, že práve vyšiel z väzenia a chce ju vidieť. Opäť tak zavolala políciu, ktorá ale nekonala. Leonard jej pritom písal, že prichádza celé nedorozumenie vyriešiť. Začal mať však aj sexuálne narážky, keď sa jej pýtal, či má kondómy, ktoré by mohol použiť.


Keď Leonard prišiel, Alavia opäť zavolala políciu, ktorá tentokrát skutočne dorazila. Polícia Leonarda zadržala s troma strelnými zbraňami a zatvorila za mreže. Alavia si myslela, že všetko skončilo, no o 24 hodín sa Leonard dostal vďaka kaucii von z väzenia. Znovu sa ju prostredníctvom Airbnb snažil kontaktovať, no ona ho úspešne ignorovala. Spoločnosť Airbnb jeho účet vymazala až po dvoch týždňoch od incidentu.


Keďže polícia ani Airbnb od začiatku incidentu nekonali tak ako sa od nich očakáva, Alavia sa so svojím príbehom rozhodla podeliť na sociálnej sieti Twitter. O polícii sa síce vyjadrila, že boli milí a nechce ich obviňovať, no podľa jej názoru konali neefektívne. Spoločnosť Airbnb chce svojím konaním donútiť zlepšiť podmienky a bezpečnosť poskytovateľov ubytovania. Z tisícov reakcií na jej príbeh vysvitlo, že Alavia nie je ani zďaleka jedinou ženou s podobnými skúsenosťami pri ubytovaní cez Airbnb. V minimálne dvoch prípadoch pritom na jej tweet reagovali ženy, ktoré svoju nepríjemnú skúsenosť prežili taktiež so spomínaným Leonardom.

star-telegram.com, boredpanda.com

0
Komentovať (0)