Žena schudla takmer 60 kilogramov a doma ju takmer nespoznali. 5 pravidiel, ktoré jej zmenili život

Kristína Hagarová Zdravie

Foto: Instagram (kiah_twisselman)

Len veľmi málo ľudí je spokojných so svojou postavou. Stalo sa to už akýmsi pravidlom, že pokiaľ ide o váhu a postavu, takmer každý druhý človek je so sebou nespokojný.

Nemusíte však byť so sebou nespokojný už navždy. Stačí len, keď sa rozhodnete, že už stačilo prejedania a nesprávnych návykov a začnete sa orientovať na svoje telo a na to, čo je pre neho skutočne dobré. To je aj príbeh Kiahy Twisselman, o ktorom informoval portál Brightside. Teraz sa snaží inšpirovať druhých ľudí svojou neuveriteľnou premenou.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kiah Twisselman – Coach Kiah (@kiah_twisselman) on

Schudla takmer 60 kilogramov

Kiah skúšala rôzne diéty, ale bez akýchkoľvek výsledkov. Po rokoch neúspešného skúšania však dokázala zhodiť 58 kilogramov za celý rok, a to len tým, že zmenila päť zvykov v jej každodennom živote. Teraz Kiah pomáha druhým ľuďom uvedomiť si, že to dokážu.

Stala sa inštruktorkou a jedným z jej učení je, že by ste nemali byť netrpezliví a chcieť výsledky hneď. Každý, kto chce schudnúť, by si mal podľa nej vytvoriť zdravý a konzistentný životný štýl, ku ktorému sa zaviaže z dlhodobého hľadiska.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kiah Twisselman – Coach Kiah (@kiah_twisselman) on

Potrebovala zmenu

Táto žena sa jedného dňa proste rozhodla, že potrebuje vo svojom živote zmenu. Taktiež pochopila, že to bude závisieť len od jej vôle. 29-ročná Kiah sa rozhodla, že stačilo. S váhou zápasila už od detstva a rovnaký problém mali aj jej rodičia. Niekedy mala pocit, že jej bolo proste dané, že bude mať celý život nadváhu.

Taktiež si myslela, že bude bojovať s cukrovkou a so srdcovými ochoreniami. “Moja váha ma fyzicky a psychicky zastavila. Nemohla som byť spokojná, nemohla som žiť plnohodnotný život, lebo som sa stále bála, ako vyzerám a cítila som sa v rozpakoch.”

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kiah Twisselman – Coach Kiah (@kiah_twisselman),

Nenechala sa odradiť

Uvedomila si však, že všetky prekážky môže prekonať. Rozhodla sa, že ju nepoloží ani to, keď nebude hneď vidieť výsledky. “Neustále som si pripomínala, že aby som uskutočnila svoje sny, musím sa obetovať a zaviazať sa tomu, že nepoľavím bez ohľadu na to, ako dlho to bude trvať,” povedala. Rozhodla sa, že sa bude každý deň venovať týmto piatim zvykom. Tie jej podľa jej slov zmenili život.

  1. Zobuďte sa o hodinu skôr ako zvyknete a venujte tento čas sebe.
  2. Uistite sa, že máte pohyb aspoň 30 minút denne.
  3. Vzdajte sa akéhokoľvek jedla, ktoré nie je pre vaše telo prospešné.
  4. Pite veľa vody.
  5. Napíšte si 10 vecí, za ktoré ste vďační.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kiah Twisselman – Coach Kiah (@kiah_twisselman) on

Dodržiavať pravidlá jej pomohlo

“Dodržiavanie týchto jednoduchých návykov mi pomohlo vytvoriť pevný základ pre nový a zdravý životný štýl.” Povedala, že práve detské krôčiky vám pomôžu vyjsť na horu a vtedy dôjde k úplnej zmene. Podporovali ju aj jej rodina a priatelia a Kiah je veľmi vďačná za to, že je obklopená milujúcimi ľuďmi, ktorí boli pri nej ešte predtým, než sa rozhodla chudnúť.

Inšpirovala taktiež aj ďalších ľudí zo svojho okolia, ako napríklad kamarátku a brata. Jej úbytok na váhe je neuveriteľný, no ona sama tvrdí, že najdôležitejšie bolo zmeniť svoje staré ja, teda zmenu v mysli.

Dôležité je mať sa rád

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kiah Twisselman – Coach Kiah (@kiah_twisselman) on

Musíte sa však milovať počas celého toho procesu a takého, aký naozaj ste. Najcennejšia časť celej tejto skúsenosti je pre ňu veľký vplyv na ľudí okolo nej. S obezitou bojovala 25 rokov a teraz je z nej osoba, ktorá je nadšená zo života a pomáha tak aj ľuďom okolo nej, ktorí si prechádzajú podobným.

“Nájdite seba, premýšľajte o tom, kde práve teraz ste a každý deň podniknite malé, ale isté kroky dopredu, aby ste sa trochu priblížili k svojmu cieľu. Nejde o chudnutie v tradičnom slova zmysle. Malo by to byť o vytvorení zdravého životného štýlu pre seba a o tom, čomu ste sa zaviazali z dlhodobého hľadiska.”

2
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: