Žena ukázala, ako v skutočnosti vyzerajú zábery mnohých modeliek. Na dokonalé postavy zabudnite

Hyriaková Kristína

Reprofoto: TikTok (jessicaemilyquinn)

Obraz krásy si vytvára v hlave každý z nás a keď ho v hlave nemáme, často nám ho podstrčia médiá či v dnešnej dobe skôr sociálne siete. Ideály krásy sa neustále menia, no v dnešnej dobe sa čoraz viac hovorí o tom, čo to spôsobuje psychike.

Článok pokračuje pod videom ↓

Portál Bored Panda informoval o Jessice Emily Quinn, ktorá vytvára rôzne videá na sociálnej sieti TikTok. Jessica si prešla rakovinou, je modelkou, atlétkou a zástankyňou pozitivity tela. Na TikTok má viac ako 176-tisíc sledovateľov, na Instagrame 190-tisíc. Najnovšie však mnohých ľudí zaskočila, keď zdieľala video, na ktorom ukazuje zábery z fitness fotenia, kedy si modelky zaobľujú zadok pomocou vypchávok.

@jessicaemilyquinnWhat’s your thoughts on this? ##huh ##bodypositive ##bodyacceptance ##insecure♬ SAD GIRLZ LUV MONEY Remix (feat. Kali Uchis and Moliy) – Amaarae & Kali Uchis

Dokonalosť, ktorá neexistuje?

Jessica musela kvôli nádoru podstúpiť operáciu, kedy jej chirurg odstránil časť nohy. Sama teda vie, čo to znamená byť iná a nezapadať do štandardov krásy. Napriek tomu sa má rada taká, aká je, hoci množstvo žien to tak necíti. Jessica si myslí, že k tomu prispieva aj zobrazovanie nereálnych tiel v reklamách a aj na sociálnych sieťach.

Ideál krásy nie je reálny

Preto si myslí, že nie je správne, keď si modelky pred fotením športového oblečenia vypchajú zadok, aby to vyzeralo, že je dokonale okrúhly. Samozrejme, je jasné, že ženy, ktoré veľa cvičia a venujú sa tomu, aby malo ich telo taký tvar, aký samy chcú, nepotrebujú žiadne vypchávky. Podľa nej však práve takéto ťahy spôsobujú depresie u mladých dievčat, ktoré sa kvôli tomu cítia menejcenné. Ohliadnuc od toho, že to často vyvoláva aj nereálne predstavy u mladých chlapcov o tom, ako bežné ženy naozaj vyzerajú.

Mnohé modelky však vyzerajú na fotografiách inak ako v skutočnosti. „Celý deň sa porovnávame s tým, čo vidíme online, na sociálnych sieťach, v časopisoch, billboardoch a v televízii. Na základe toho potom posudzujeme. Ak vidíme niečo reálne, posudzujeme to s ideálom, ktorý však v skutočnosti neexistuje,“ povedala.

Čo si myslíte vy?

Najnovšie články