Žena v lietadle nedokázala upokojiť svoje deti a všetci cestujúci zúrili. Situáciu zachránila iná matka a jej reakciu teraz zdieľajú tisíce ľudí

Matej Mensatoris Ešte viac

Foto: Facebook/ Kesha Bernard

Mnohí z nás už pravdepodobne niekedy leteli lietadlom a zrejme tušíte, že dlhá cesta s neposednými deťmi je niekedy utrpenie, o to horšie to je, ak je medzi cestujúcimi aj plačúce dieťa, ktoré ledva zvláda počúvať aj jeho vlastná mama. No čo ak cestujete sami s tromi deťmi, ktoré neviete upokojiť? 

Podobnú situáciu zažila Kesha Bernard počas letu zo Seattlu do Denveru. Sama je matkou dvoch malých detí, no tentokrát bola na krátkej dovolenke bez nich, aby si aj ona trochu oddýchla. V preplnenom lietadle však cestovala aj žena s tromi deťmi – plačúcim batoľaťom, neposednou 3-ročnou dcérou a už o niečo slušnejšie vychovaných starším dieťaťom. Aby boli veci ešte horšie, let mal meškanie a všetci cestujúci boli ešte nervóznejší.

Ľudia začali hundrať a nadávať, prečo sa matka o svoje deti nepostará, no tá nevedela koho skôr upokojiť, či plačúce dieťa, alebo dcéru, ktorá kopala do sedačky pred sebou. Jedna dospelá žena si dokonca zakrývala uši rukami a zazerala na matku. Všetci, vrátane letušky, nechali matku trápiť sa samu a nikto jej nepomohol.

Keďže Kesha vie, aké náročné je zvládnuť deti a rozhodla sa jej pomôcť, hoci sedela na opačnom konci lietadla. Prišla k matke a opýtala sa jej, či nepotrebuje pomoc. Žena jej okamžite podala plačúce bábätko a snažila sa zachraňovať situáciu svojej dcéry. Ostatní, namiesto toho, aby sa tiež opýtali ako môžu pomôcť, a to mohli urobiť už dávno predtým, si hlasne vydýchli. Žena, do ktorej sedačky kopalo dievčatko, nahlas povedala: “Dopekla, konečne!” Akoby zázrakom dieťa v náručí Keshy zaspalo, no na rukách ho mala po celý čas. “Buďte milí a ohľaduplní. Ak niekto potrebuje pomoc, tak mu, preboha, pomôžte. Sťažovanie sa a nadávanie nijako nepomôže, akurát sa osoba, ktorá si nevie rady, bude cítiť horšie,” odkazuje ľuďom Kesha.

Práve toto je problém ľudí dneška – namiesto pomoci iným sa zameriavame len na seba a na naše vlastné pohodlie, nerozmýšľame nad tým, že takú situáciu by nemusel nikto z nás zvládnuť lepšie, pričom pokojne sa takýto scenár môže odohrať aj vo vlaku či autobuse. Je dôležité pomáhať si a mať s inými ľuďmi súcit, lebo ľahko sa môže stať, že sa v koži odsudzovaného človeka ocitneme my.

Pozri aj: Všetko je inak. Matka zverejnila nezvyčajné fotografie, ktoré ukazujú ako v skutočnosti vyzerá popôrodná depresia

zdroj:  babskeveci.sk, boredpanda.com

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: