Zistilo sa, že obyčajné objatie je pre ženy hodnotnejšie než tisíc slov a robí nás oveľa šťastnejšími

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: pikrepo

Sviatok všetkých zamilovaných sa blíži. Valentín sa bežne oslavuje aj u nás na Slovensku, aj keď zrejme nie v takom veľkom štýle, ako je tomu v Amerike. Dôležité nie sú darčeky ale maličkosti, ktoré pre partnera robíte celý rok. Ak predsa len hľadáte tipy a inšpirácie, ako partnera prekvapiť, možno niečo nájdete v našom článku.

Usmiate zaľúbené ponožky ktoré pomáhajú

Darčekom podporíte občianske združenie Úsmev ako dar, ktoré sa zameriava na podporu detí v detských domovoch, na prácu s ohrozenou rodinou, vzdelávanie a sprevádzanie náhradných rodín a pomoc mladým dospelým po odchode z detského domova. Pomôžete napríklad aj mladým dospelým odchádzajúcim z detského domova (teraz už centra pre deti a rodiny).

Úsmev ako dar pôsobí na Slovensku už 30 rokov. “Nevieme nahradiť rodinu všetkým deťom, no vieme im pomôcť pripraviť ich čo najviac na život, kde budú odkázaní sami na seba.” Tieto ponožky sú roztomilým darčekom a spravíte viac ako len dobrý skutok. Partnerovi alebo partnerke vyčarujete úsmev na tvári a pomôžete tým, ktorí to najviac potrebujú a často sa na nich zabúda.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fusakle.sk (@fusakle.sk) on

Ponožky zakúpite napríklad na tomto odkaze, prípadne vo vybraných predajniach na Slovensku. Darčekom podporíte občianske združenie Úsmev ako dar, ktoré sa zameriava na podporu detí v detských domovoch (teraz už centrách pre deti a rodiny), na prácu s ohrozenou rodinou, vzdelávanie a sprevádzanie náhradných rodín, na prípravu mladých dospelých odchádzajúcich z detských domovov i na pomoc po ich odchode.

Foto: Úsmev ako dar O.z.

Pozrite si romantický film

Nie je nič lepšie ako sa počas upršaného piatkového večera schúliť na pohovke vedľa partnera a osláviť Valentína romantickým filmom. Tento rok sviatok zamilovaných pripadá na piatok, preto vám nič nebráni v tom, užiť si romantiku aj s pohárom vína. A tipy na filmy? Zápisník jednej lásky, Na vine sú hviezdy, Nezabudni na mňa, Predtým ako som ťa spoznala, Zrodila sa hviezda a samozrejme Duch a Titanik, čo sú kultové filmy.

Potešiť môžete aj darčekom

Foto: pxfuel

Ideálne je kúpiť lístky do divadla alebo do kina. Polovičku však potešia aj kvety, bonboniéra, čokoláda, fľaša dobrého vína. Kreativite sa medze nekladú, no prehnané veľké dary si radšej nechajte na inokedy. Romantický pobyt vo dvojici s masážou je taktiež dobrý nápad, navyše ak má niektorí z vás aj blížiaci sa sviatok. Tieto udalosti môžete jednoducho prepojiť.

Pripomeňte si pekné chvíle a buďte originálni

Darujte partnerovi niečo, čo vám pripomenie prvé rande, prípadne deň kedy ste uzavreli manželstvo, kedy ste sa prvýkrát stretli a podobne. Pozvanie na zázvorovú limonádu, ktorú ste pili pri prvom stretnutí, domáce kino s pukancami s filmom, na ktorom ste boli prvý krát v kine, lístky na koncert speváka, pri koho pesničke ste sa prvýkrát pobozkali, vlastnoručne vyrobená pohľadnica s motívom obrazu mesta – cieľovej destinácie prvého spoločného výletu. Tento darček bude o to krajší ak k nemu pripojíte úprimné vyznanie a počas spoločného rozhovoru sa vám obom vynoria krásne spomienky.

Foto: piqsels

Skvelá vec sú aj podomácky vyrobené kupóny, na ktoré môžete napísať naozaj čo len chcete. 10 minútová masáž chodidiel, uvarenie večere, raňajky do postele ale napríklad aj nová sexuálna poloha. Ani tu sa kreativite medze nekladú. A nezabúdajte, že niekedy stačí aj obyčajné objatie.

Foto: piqsels

Odborníci totiž prišli na to, že objatie spôsobuje uvoľnenie a vedomie, že všetko bude v poriadku. Objatie vytvára upokojujúcu atmosféru, pretože hovorí, že partnera budete vždy milovať. Dlhé objatie uvoľňuje hladinu serotonínu, čím zlepšuje náladu a vytvára tak pocit šťastia. Objatia sú teda protijedom na pocity osamelosti, izolácie aj hnevu.

Romantická večera pri sviečkach

Najčastejší spôsob ako osláviť tento sviatok je dopriať si dobré jedlo. Pokiaľ sa nechystáte do reštaurácie, odporúčame niečo vyskúšať aj doma. Stačí, ak to nebude bežné jedlo, ktoré varíte aj vo všedné dni. Prinášame recept na valentínsku tortu, ktorá poteší vás oboch.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FANCY SPRINKLES® (@fancysprinkles) on

Budeme potrebovať:

 • 120 g masla
 • 200 g horkej čokolády
 • 1/2 pohára mlieka
 • 80 ml likéru Baileys
 • 3 vajíčka
 • 225 g cukru (1 šálka)
 • 225 g múky (1 a 1/2 šálky)
 • 1 a 1/2 lyžičky prášku do pečiva

Dekorácia:

 • 100 g bielej čokolády
 • 100 g bieleho jogurtu
 • červené ruže na ozdobu (nemusia byť)

Postup:

 • Pred pečením si vyberte vajíčka z chladničky nech dosiahnu izbovú teplotu. Formu na pečenie ideálne v tvare srdca si pokryte papierom na pečenie. Rúru si predhrejte na 175 stupňov.
 • Do hrnca si pridajte nakrájané maslo, kúsky čokolády a nechajte to spolu roztopiť. Nezabúdajte stále miešať. Mala by vám vzniknúť jemná čokoládová zmes, do ktorej následne pridajte mlieko a likér. V druhej miske si zmiešajte vajíčka spolu s cukrom. Miešajte približne 5 minút. V ďalšej miske zmiešajte múku spolu s práškom do pečiva.
 • Čokoládovú zmes zmiešajte spolu s vajíčkovou zmesou. Keď to všetko spolu zmiešajte pridajte múku. Najlepšie bude, keď si všetko dokopy zmiešate mixérom. Cesto nalejte do formy a pečte približne 35 minút. Kontrolujte si priebežne ako na tom koláč je. Keď je koláč hotový nechajte ho poriadne vychladnúť.
 • Poleva: Nechajte si roztopiť čokoládové kúsky a postupne k nim pridávajte jogurt. Takto hotovú čokoládovú polevu môžete vyliať na koláč. Na dekoráciu môžete použiť lupene ruží. Krásneho Valentína všetkým.

Článok vznikol v spolupráci s Úsmev ako dar O.z.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: