Zistite, v akej výške bude váš vianočný príspevok a kedy vám ho vyplatia. Tabuľka vám to povie presne

TASR Ešte viac

Foto: pixabay

Sociálna poisťovňa začne tzv. vianočný príspevok vyplácať od 2. decembra a následne v riadnych výplatných decembrových termínoch dôchodkov. Oznámil to vo štvrtok na stretnutí s médiami hovorca poisťovne Peter Višváder.

Sociálna poisťovňa pripravila pre dôchodcov kalkulačku na výpočet vianočného príspevku v roku 2019, ktorá je už prístupná na jej webovej stránke. Použitie kalkulačky je jednoduché.

Ako si vypočítať vianočný príspevok

Dôchodca do nej vpíše výšku dôchodku, resp. jednotlivých dôchodkov, ktoré poberá. Po kliknutí na políčko vypočítať ihneď zistí, či mu vianočný príspevok za rok 2019 patrí alebo nie. Ak mu vianočný príspevok patrí, kalkulačka mu ukáže aj jeho výšku.

Foto: socpoist.sk

Kto má nárok na vianočný príspevok?

Maximálna výška vianočného príspevku v tomto roku dosahuje dvojnásobok vlaňajšieho príspevku – až 200 eur – a dostanú ju tí dôchodcovia, ktorý poberajú dôchodok vo výške najviac 210,20 eura mesačne.

Poberateľom dôchodku v rozpätí od 210,21 eura do 420,40 eura mesačne bude patriť vianočný príspevok podľa výšky ich vyplácaného dôchodku od 200 eur do 124,33 eura. Tí dôchodcovia, ktorí poberajú dôchodok od 420,41 eura do 658,50 eura mesačne, dostanú vianočný príspevok v rozpätí od 98,85 eur do 13,14 eur.

Vianočný príspevok patrí tomu, kto má nárok na výplatu dôchodku za december 2019, má bydlisko na Slovensku, suma jeho dôchodku/dôchodkov za december 2019 je najviac 658,50 eura. Ak si chcete vypočítať svoj vianočný príspevok, kalkulačku nájdete na stránke Sociálnej poisťovne.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: