Zisťovali sme, čo sa nachádza v chladničke mužov a žien

Michal Blaško Ešte viac

Designed by Bearfotos

Nie je žiadnym prekvapením, že jedálniček mužov a žien sa odlišuje. Jedni holdujú viac mäsu, druhí musia mať poruke niečo sladké. Boli sme však zvedaví, čo sa nachádza v chladničkách oboch pohlaví.

Zdravý životný štýl

Jeden by povedal, že trendy sa menia v závislosti od vetra. Možno je to aj pravda, ale pokým fúka tým správnym smerom, nie je mu čo vyčítať. Posledné roky sa kladie čoraz väčší dôraz na zdravé potraviny, pohyb a celkovú starostlivosť o  zdravie. Tomu zodpovedá aj obsah našej chladničky.

foto: Freepik

Aj keď muži a ženy mávajú niekedy rozdielne predstavy o zdravej výžive. Potvrdzuje to aj nedávny prieskum nákupného správania, ktorý pre sieť supermarketov BILLA zrealizovala agentúra 2muse. Z neho vyplýva, že ovocie, zeleninu, mliečne výrobky, ale aj bio a „zdravé“ potraviny nakupujú viac ženy, ako muži.

„Zistil som, že sa cítim lepšie, keď si dávam pozor na to, čo jem. Nakupujem veľa zeleniny a ovocia, hlavne od lokálnych pestovateľov, ale ako skoro každý chlap, potrebujem mať v zásobe aj mäso. Najviac mi chutí v kombinácii so šalátom alebo grilovanou zeleninou,“ Ján, 35 rokov.

„Nesmiem vynechať raňajky. Sú pre mňa základom každého dobrého dňa. Mám veľmi rada čerstvé ovocné šťavy. Väčšinou však nemám čas si ich ráno pripraviť alebo si radšej iba dlhšie pospím. Preto mávam v chladničke aspoň 1 – 2 fľaštičky kvalitného smoothie. K tomu ešte cereálne pečivo na sladko a môžem vyraziť do nového dňa,“ Petra, 24 rokov.

foto: Freepik

Niečo rýchle pod zub

Poznáte to – otvoríte chladničku a sliedite, čo by ste si dali. Čo je najzákladnejšia potravina, ktorá v chladničke určite nesmie chýbať a zachráni každý hladný žalúdok?

„Keď ma prepadne vlčí hlad, tak siaham po starej dobrej klasike – chlieb alebo pečivo, šunka a syr. Tieto tri potraviny musím mať vždy v zásobe. Niekedy nemusím byť ani hladný a čerstvý krajec aj tak padne za obeť mojim večerným chúťkam,“ Tomáš, 47 rokov.

Designed by Freepik

„U mňa nikdy nesmie chýbať jogurt v chladničke. Niekedy si ho dávam na raňajky, ale častokrát aj ako olovrant alebo ako niečo malé na chuť. Najradšej mám smotanové,“ Jana, 40 rokov.

Či sme žena alebo muž jedno je isté, chladnička by v žiadnej domácnosti nemala byť prázdna. Zapojte sa preto do jedinečnej súťaže, ktorú pre vás v rámci oslavy svojho 25. výročia pôsobenia na Slovensku prináša sieť supermarketov BILLA. Stačí nakúpiť za minimálne 15 Eur, zaregistrovať pokladničný blok a čakať na žrebovanie. BILLA vyžrebuje 150 chladničiek značky SAMSUNG, ktoré vám na začiatok dokonca aj  naplní potravinami jej privátnych značiek – od mliečnych a mäsových výrobkov, cez vajcia, nápoje až po mrazené výrobky, či zmrzlinu. Okrem toho hráte aj o letné dovolenky v hodnote 2 000 Eur a darčekové 500-eurové karty. Všetky podmienky súťaže nájdete na www.billa.sk.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: