Obhryzené nechty a trčiace ramienka z podprsenky! Týchto 12 vecí radšej nerobte, ak nechcete vyzerať ako strašiak do maku

Monizz Ja žena

Zanedbaný dojem je niečo, s čím sa stretávame u ľudí pomerne často. Spravidla ide o stretnutia nové, teda s osobami, ktoré ešte nepoznáme, a práve pri stretnutiach tohto druhu je prvý dojem mimoriadne dôležitý. Samozrejme, že život nie je o tom, aby sme boli denne v strese, aký dojem vzbudíme u druhých. Prvý dojem je možné budiť vždy pozitívny, ak si osvojíme niekoľko základných pravidiel.

Nedofarbené korienky

adme.ru

Ako ženy by sme si nemali dovoliť vyjsť von s korienkami, z ktorých odrastajú vlasy celkom inej farby. Pôsobí to neelegantne, zanedbane a ešte aj lacno. Udržiavať si korienky vždy dofarbené je však pomerne náročná záležitosť, a preto máme na výber dve možnosti – buď si zaobstaráte sprej, ktorý je už nejaký ten čas bežne dostupný v drogériách a slúži na prekrytie nedostatkov spôsobených odrastaním vlasov od korienkov, alebo si vlasy prestanete farbiť úplne a vrátite sa k svojej pôvodnej farbe. Pri zmene farby, ako je napríklad celkové zosvetlenie, je vždy dobrou voľbou melír.

Gumička na zápästí

adme.ru

Poznáme to viaceré – my zaneprázdnené ženy si gumičku do vlasov častokrát len zavesíme na zápästie a bežíme do práce vo viere, že tam budeme mať čas urobiť si vrkoč. Ibaže tento scenár sa neraz nekoná a gumička ostane na zápästí aj celý deň. Je to nevkusné, pretože tým naznačujeme, že nestíhame, čo nás stavia do zlého svetla. Treba si uvedomiť, že gumička nie je náramok a ak si už nestíhame zopnúť vlasy, gumičku by sme mali rozhodne aspoň hodiť do kabelky.

Ani vrkoč ani drdol

adme.ru

Aj vy to robíte, keď doma nestíhate alebo upratujete? Vlasy si zamotáte do niečoho, čo nie je ani vrkoč, ale ani drdol. Vlasy idú na všetky strany a zároveň nikam. Takýto vlasový štýl pripomína upratovaciu čatu. Doma pri zmývaní podláh je to v poriadku, ale rozhodne nie v práci či na káve s kamarátkou.

Obhryzené nechty a zádery

adme.ru

Obhrýzanie nechtov nie je žiaden novodobý zlozvyk. Je tu už od nepamäti a má jednoduché vysvetlenie. Nechty a kožtičky okolo nich sú najbližšie dostupné hryzadlo v čase stresu alebo napätia. Ani si to neuvedomujeme a hryzieme ako bobry. Toto sa však k dámam rozhodne nehodí. Ani nechty, ani zádery! A ak už k tomu dôjde, stačí mať po ruke pilník a necht si po každom prehrešku upraviť aspoň do slušivej podoby.

Nesprávny odtieň mejkapu

adme.ru

Príliš svetlý, alebo naopak, príliš tmavý. S jedným ako mátoha a s druhým ako oškvarok – ale len na tvári. Správne zvolená farba mejkapu je mimoriadna dôležitá, pretože vám tvár rozsvieti ako semafor a všimne si ju naozaj každý. Preto je dobré pri výbere mejkapu pýtať si vzorky, ak nie sú k dispozícii v regáloch. Bez nich je to vždy hop alebo trop.

Dve veľké kabelky

adme.ru

No, aj keď je jedna kabelka veľká a elegantnejšia a druhá je výslovne nákupná, nehodí sa to. Ak potrebujete odniesť nákup, rozhodne by ste si nemali vešať na plecia obe kabelky. Jednu majte v ruke ako nákupnú tašku a druhú na pleci ako priznanú kabelku. V opačnom prípade budete musieť zvoliť len malú kabelku do ruky a veľkú nákupnú na plece.

Vykúkajúce ramienka

adme.ru

Dnes sú módne nielen tričká, ale aj šaty odhaľujúce ramená. Je to veľmi ženské a rafinované a pravdupovediac zoženiete ich už aj na celkom bežné nosenie do práce či na nákup, nielen do spoločnosti. Podstatné však je nezabudnúť si do takéhoto trička či šiat obliecť podprsenku bez ramienok. Vykúkajúca spodná bielizeň naozaj v akejkoľvek podobe nie je vhodná a vôbec nie vkusná. A opäť to pôsobí akoby ste o seba vôbec nedbali.

Suchá pokožka

adme.ru

Dbať o vzhľad svojej pleti by sme mali všetky bez ohľadu na vek. Preto je nutné, aby sme si tvár naozaj vždy premastili predtým, ako vyjdeme von. Pokožka pôsobí sviežo, zdravo a upravene. Ak je suchá a odlupujú sa z nej čiastočky kože, pôsobí to mimoriadne zanedbane.

Neošetrené vlasy

adme.ru

Ak si na svojich vlasoch všimnete, že vyzerajú ako nevábne, je čas navštíviť kaderníctvo alebo si dopriať domácu masku. Suché a poškodené vlasy sa nedajú odstrániť zo dňa na deň a niekedy tomu nepomôže ani návšteva kaderníctva, pokiaľ neinvestujete do drahej kúry. Vlasy si preto denne upravujte a snažte sa ich aspoň ako tak skrotiť, nech už je ich vnútorný stav akýkoľvek. A popritom, samozrejme, pracovať na náprave.

Neustále naťahovanie odevov

adme.ru

Veľa žien nosí priliehavé topy alebo šaty. Je pravdou, že nie sú veľmi praktické, lebo len máloktoré kúsky držia na tele tak, ako si ich ráno oblečieme. Preto si ich potom neustále poťahujeme a vyzerá to nepekne. Ak sme si zaobstarali takýto odev, pozorne by sme sa mali na seba zahľadieť už v zrkadle v obchode. Navidomoči nesediacemu kúsku nepomôže ani naťahovanie.

Bez úsmevu

adme.ru

Ale no tak! Život ponúka toľko príležitostí na úsmev. Popadnuté kútiky ešte k tomu zvýraznené tmavým rúžom sú tým najhorším možným riešením. Nielenže vyzeráme nepríjemne a zanedbane, ale ľudí doslova odpudzujeme. Zvážiť by sme preto mali najmä svetlé odtiene a najmä dbať na to, aby sa naše kútiky posúvali stále smerom hore a nie dole. Na perách sú nevhodné praskliny a šupiny, preto tu máme balzamy. Používajte ich.

Zvieracia srsť na oblečení

adme.ru

Aj my milujeme svojich domácich maznáčikov, no srsť na oblečení nie je práve vábivým faktorom a už vôbec nie, ak sa zoznamujete s novými ľuďmi. Nie každý voči tomu môže mať pochopenie. Je iné mávnuť rukou nad srsťou pri blízkej rodine, ktorá váš vzťah k zvieratku pozná. Mať zachlpené oblečenie v práci alebo v spoločnosti je však niečo celkom iné.

Pozri aj: Orgazmus je lepší ako ibuprofen a má omladzujúce účinky! 9 vecí, ktoré ste o sexe nevedeli, no báli ste sa opýtať

zdroj: babskeveci.sk (M), adme.ru

0
Komentovať (0)