Zmena v prípade vyúčtovania nákladov za teplo a vodu: Dotkne sa možno aj vás

Foto: unsplash

V tomto období už mnohí majitelia bytov boli zvyknutí na to, že očakávali vyúčtovanie nákladov za teplo a teplú vodu. Zmena zákona sa však vyúčtovania týka.

Ako uvádza portál tvnoviny, niektorí môžu dostať ročné vyúčtovanie až v júli. Ako za množstvo iných vecí, tak aj toto spôsobuje pandémia koronavírusu. Poslanci akceptovali požiadavky správcovských organizácií a Asociácie rozpočítavateľov tepla a vody Slovensko, ktorí požiadali o posunutie termínov z 31. mája na 31. júla 2021.

Ako to bude fungovať?

Termín platí aj pre správcov, ktorí musia predložiť vlastníkom správu o svojej činnosti za predchádzajúci rok, ktorá sa týkala domu. Množstvo meračov tepla a vody bytoviek nie sú vybavené diaľkovým odpočtom a meranie musí byť vykonané vizuálne tým, že pracovníci musia vstúpiť do bytu. Meranie sa tým komplikuje. Okrem iného je množstvo zamestnancov kvôli koronavírusu na PN alebo na OČR.

Posunutím sa tiež minimalizujú dopady na rozpočítavanie tepla, teda správcovia budú mať viac času na správne a dôsledné vypracovanie.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: