Známa herečka sa stala mamou a dcérku pokojne dojčí v práci. Niektorí ju za to kritizujú, pre iných je vzorom

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: unsplash/Wes Hicks

Ako sama hovorí, deti predsa tiež musia jesť a to aj vtedy, ak ste v práci. Známa herečka Kate Hudson len nedávno porodila svoju dcérku Rani Rose. Potreby mamičiek a ich bábätiek sa jednoducho nedajú naplánovať dokonale. 

Pred pár dňami sa herečka rozhodla zdieľať na Instagrame fotografiu, na ktorej popri práci dojčí svoju dcérku. U nás je to však trochu inak. Mamičky sú s deťmi na materskej dovolenke a priniesť dieťa do práce je isté privilégium, ktoré nie je všade tolerované. Pre väčšinu z nás je byť pracujúcou maminou s tak malým bábätkom nepredstaviteľné. Je to fyzicky aj psychicky náročné a mnohé maminy si nevedia predstaviť, že by mali odpovedať na maily, plnohodnotne pracovať a ešte popri tom aj dojčiť.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kate Hudson (@katehudson) on

Pre rodičov, ktorí sú ale maximálne vyťažení sa veci menia. Mamičky ale aj otcovia chodia do práce len pár mesiacov po pôrode. Niektorí zamestnávatelia vyhradili pre pracujúce matky priestory, kde v pokoji môžu relaxovať, dojčiť a napríklad aj prebaľovať svoje deti. Na tých pár hodín, čo prídu do práce si samozrejme môžu priniesť aj bábätko. V zahraničí to firmy vnímajú pozitívne a vážia si ochotu matky pracovať na úkor rodiny. Je otázkou, či by takéto niečo fungovalo aj u nás.

Vlna kritiky sa zniesla už len keď sa bábätko objavilo v parlamente. Stále tu pretrvávajú spoločenské stereotypy, kde samotné ženy negatívne vnímajú dojčiace matky na verejnosti. Odporúčajú im zahaliť sa, alebo dojčiť len v súkromí. Mnohé maminy by však možnosti zobrať svoje dieťa do práce do prostredia, kde to kolegom nevadí prijali.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fabletics (@fabletics) on

Herečka Kate Hudson nie je tvárou dojčenia v práci. Je to mama, ktorá zvláda skĺbiť prácu s rodinou aj preto, že jej to umožňujú spoločnosti, s ktorými spolupracuje. Je to teda žena, ktorá zároveň matkou a dokáže zvládať aj náročnú prácu. Klobúk dole.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: