Znie to neuveriteľne, ale je to tak. Dieťa sa narodilo 4 roky po tom, ako jeho rodičia zahynuli pri autonehode

Lucia Mužlová Ešte viac

Možno ste sa začudovali, ako sa mohlo narodiť dieťa páru, ktorý je už žiaľ niekoľko rokov mŕtvy. No je to skutočne tak. Čínsky pár zahynul v roku 2013 pri tragickej autonehode. Keďže nemohli mať deti, matka teraz narodeného dieťaťa, si nechala odobrať vajíčka a muž spermie. Celý akt oplodnenia mal teda prebehnúť laboratórnou cestou, kedy by bola spermia umelo vložená do vajíčka a už oplodnené vajíčko by bolo naspäť vložené do matky. To sa, žiaľ, kvôli tragickej udalosti už neudialo. 

Starí rodičia sa však myšlienky toho, že sa dočkajú vytúženého vnuka nevzdali a hľadali možnosti, ako by sa dieťa mohlo narodiť. Avšak, legislatíva v Čine neumožňuje, aby takto oplodnené vajíčko vynosila iná matka. Preto sa hľadala iná cesta ako docieliť, aby dieťa mohlo prísť na svet. A tá sa našla v susednej krajine Laos, kde takýto akt je možný.

Embryo bolo zmrazené tekutým dusíkom na teplotu -196 stupňov Celzia. Starí rodičia s ním vycestovali autom do Laosu. Pôvodne plánovali cestovať lietadlom, no žiadna letecká spoločnosť nechcela embryo prepraviť. Preto museli zvoliť cestu po zemi.

V Laose našli ženu, do ktorej bolo vajíčko vložené. Zákrok sa vydaril a žena následne vycestovala do Číny, aby sa dieťa narodilo v tejto krajine. To sa aj udialo a v decembri sa tak náhradnej matke narodilo dieťa, ktorého rodičia zahynuli pred štyrmi rokmi. Malý chlapec dostal meno Tchien-tchien čo znamená sladký.


Aby toho nebolo málo, všetci štyria starí rodičia teraz podstúpili testy DNA, aby dokázali, že malý Tchien-thien je skutočne ich vnuk a mohol sa tak stať plnohodnotným občanom Číny.

Napriek strate ich milovaných detí sú starí rodičia nadšení a tešia sa z malého prírastku ako aj v toho, že ich rod bude pokračovať cez chlapca, ktorého právo na život si doslova z úradmi museli „vybojovať.“

Pozri aj: 20 najobľúbenejších kráľovských mien, ktoré potomkovia dedia z generácie na generáciu. Dostane toto meno aj ďalšie dieťa Williama a Kate?

independent.co.uk

0
Komentovať (0)