Zobudíte sa a už ste do rána hore? 7 najlepších trikov, ktoré vám môžu pomôcť hneď zaspať

Foto: pixabay

Množstvo ľudí vám povie, aby ste začali meditovať alebo si viesť denník spánku, pokiaľ áte problémy. Keď sa však zobudíte o tretej ráno a neviete zaspať, veľmi vám to nepomôže.

Potrebujete praktické návody toho, aby ste okamžite zaspali. Portál Brightside spísal hneď 7 metód, ktoré vám pomôžu hneď zaspať.

Cviky na nohách

Cvičenie na uvoľnenie svalov vám pomôže uvoľniť telo a zbaviť sa stresu. Ohnite nohy tak že ich pritlačíte k sebe a pomaly ich uvoľníte. To isté môžete robiť s prstami, uvoľňovať ich smerom hore a potom späť dole. V každej polohe držte prsty 10 sekúnd.

Vyhoďte z postele domáceho miláčika

Spanie s domácim miláčikom môže byť veľmi dobré, ale aj veľmi zlé. Ako ukázala jedna štúdia, domáce zvieratá môžu pomôcť znížiť hladinu stresu, avšak iná uvádza, že môžu aj narušiť váš spánok. Závisí to od toho či cez noc spí pokojne, alebo sa otáča. Pre alergikov je samozrejme jasné, že by miláčik v ich posteli nemal čo robiť.

foto: Unsplash

Neberte do ruky telefón

Ak sa v noci zobudíte, chýba vám melatonín a používanie telefónu vám ho nezvýši. Svetlo z obrazovky ho ešte viac zníži a znemožní vám zaspávanie. Musíte dať telefón úplne preč, najlepšie aj z miestnosti. Niečo, čo vám však môže pomôcť znova zaspať, je čítanie knihy. Slová na papieri vás môžu účinne uspať, hlavne pokiaľ to nie je kniha, ktorá by bola zaujímavá príbehom.

Dajte si vlažnú alebo studenú sprchu

Mnoho lekárov odporúča sprchovať sa asi hodinu pred spaním. Je to preto, lebo aby sme sa cítili ospalí, musí sa znížiť teplota nášho tela. Ak sa teda osprchujete tesne pred spaním, vaše telo sa bude cítiť nabité energiou a nebude pripravené na spánok. Občas sa ľudia v noci cítia prehriati, preto im môže pomôcť zníženie telesnej teploty a vyčistenie mysle, práve sprchou.

Foto: unsplash

Levanduľa

Bolo preukázané, že levanduľa zlepšuje spánok a pomáha ľuďom, ktorí majú problémy so spánkom. Postačí vám aj niekoľko kvapiek levanduľovaného oleja, ale napríklad aj čaj. Pomôže vám aj to, keď budete mať vo svojej spálni rastlinku.

Noste ponožky

Ponožky majú schopnosť rozširovať cievy v našich chodidlách a prenášať ich teplo do zvyšku tela. Malý výskum ukázal, že nosenie ponožiek v posteli zlepšilo kvalitu spánku a jeho trvanie. Nenoste však žiadne pevné ponožky, ktoré by narušili váš krvný obeh.

Foto: unsplash

Vstaňte a po 20 minútach niečo robte

Ak ležíte v posteli 20 minút a nedá sa vám zaspať, pretože vaša myseľ už beží, choďte niečo robiť. Môžete vstať, ísť do inej miestnosti, usaďte sa na stoličku alebo gauč a urobte niečo relaxačné. Hlavne však opustite posteľ a choďte do inej miestnosti. Ak zostanete v posteli, vaša myseľ bude stále uviaznutá bez činnosti a dostaví sa stres a nervozita.

Čo robíte vy, keď sa v noci zobudíte a nemôžete spať?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: