Zomrel bývalý milenec Lady Diany, ktorý kedysi spôsobil škandál. Smutný príbeh princeznej s ešte bolestivejším koncom

Lucia Horáková Ešte viac

Diana Frances Spencer, známa ako princezná Diana patrila medzi jednu z najznámejších a najobľúbenejších osobností svojej doby, ktorú milovali milióny ľudí po celom svete. Ako manželka následníka na britský kráľovský trón bola neustále pod drobnohľadom médii, čo sa jej bohužiaľ, stalo aj osudným.

Princezná Diana bola prvou manželkou princa Charlesa a ešte pred svadbou dobre vedela, že jej nastávajúci udržuje milenecký pomer so svojou láskou Camilou Parker. Ich manželstvo tak prakticky začalo škrípať ihneď po svadbe. Napriek všetkému svojho manžela milovala a snažila sa čo najlepšie plniť si svoje kráľovské povinnosti. Ako sa Diana v jednom z rozhovorov vyjadrila, ich vzťah pôsobil na verejnosti šťastne a reprezentatívne vzhľadom k ich vysokému postaveniu, no skutočnosť bola úplne iná. Diana trpela psychickými problémami a dokonca sa mala niekoľkokrát pokúsiť o samovraždu.


Ešte väčšie problémy zažil ich vzťah v druhej polovici 80. rokov, kedy sa začal Charles opäť stretávať so svojou starou láskou Camilou. Aj napriek tomu sa manželia objavovali na verejnosti, no svoj osobný život si žil každý oddelene. Oficiálne to bolo palácom oznámené až v roku 1992, pričom rozvod prebehol v roku 1996.

Aj z tohto dôvodu sa okolo Diany objavovali iní muži, s ktorými udržiavala milenecký vzťah. Jedným z nich bol úspešný obchodník s umeleckými dielami Oliver Hoare, ktorý bol zároveň blízkym priateľom princa Charlesa. Pred rokmi sa však pomerne často objavoval v blízkosti Diany a dokonca podľa výpovede jedného z ochrankárov, ho mal nájsť polonahého na chodbe Kensingtonského paláca ako fajčí cigaru.

View this post on Instagram

#princessdiana #princessofwales #princecharles #oliverhoare

A post shared by Jennifer (@ladydianafan) on


Ich vzťah sa mal skončiť v roku 1992, kedy sa začala jeho manželka vyhrážať Oliverovi rozvodom. Ten mal z tohto dôvodu s princeznou prerušiť kontakt, čo údajne neznášala najlepšie a mala ho bombardovať telefonátmi.

Oliver Hoare však posledné obdobie bojoval s vážnymi zdravotnými problémami a vo veku 73 rokov zomrel na rakovinu vo svojom dome vo Francúzsku.

View this post on Instagram

04 June 1996: Princess Diana visits Northwestern University campus in Chicago ■ 04 يونيو 1996: اﻷميرة ديانا تزور مقر جامعة نورث ويسترن في مدينة شيكاغو اﻷمريكية ■ #princessdianaforever #humanitarian #princessofwales #princessdiana #gb #hertruestory #kensingtonpalace #uk #thebritishroyalfamily #theroyalfamily #thebritishmonarchy #queenofhearts #instagood #instaroyal #instalike #di #fashionicon #peoplesprincess #style #glamorous #icon #foreveryoung #uk #الأميرة_ديانا #أميرة_ويلز #أميرة_القلوب #الأميرة_ديانا_لﻷبد #بريطانيا #لندن #قصتها_الحقيقية #أميرة_الشعب

A post shared by Princess Diana Forever (@princess.diana.forever) on


Diana mala po rozvode v roku 1996 nájsť šťastie po boku priateľa Dodiho Al-Fayeda, s ktorým zahynuli pri automobilovej nehode v Paríži v roku 1997. I napriek svojmu ťažkému a smutnému životu, sa stala princezná Diana osobnosťou, na ktorú verejnosť nikdy nezabudne pre svoju ľudskosť a príjemné vystupovanie. S láskou sa venovala charite a bojovala proti ochoreniu AIDS či charitám pre deti.

 Pozri aj: AKTUÁLNE: Úspešná slovenská herečka sa stala dvojnásobnou mamou. Ukázala fotku a poznáme aj meno dieťatka

Lucy, express.co.uk

0
Komentovať (0)