Zrušila všetky svoje naplánované aktivity. Zuzana Čaputová je v domácej karanténe

Lucia Mužlová , TASR Ešte viac

Foto TASR - Michal Svítok

Len pred pár dňami sa Zuzana Čaputová stretla s hlavným hygienikom Jánom Mikasom a ministrom vnútra Romanom Mikulcom. Na svojej sociálnej sieti následne uviedla, že Slovensko musí byť pripravené na druhú vlnu pandémie nového koronavírusu.

Ako dnes informovali Hnonline, prezidentka Zuzana Čaputová je preventívne v domácej karanténe. Do piatku zrušila všetok svoj naplánovaný program. Pre Hospodárske noviny to potvrdil aj hovorca prezidentky Martin Strižinec. Jeden zo zamestnancov mal prísť do kontaktu s nakazenou osobou.

FOTO TASR – Jaroslav Novák

Pri nedávnom stretnutí s hlavným hygienikom ju odborníci ubezpečili, že sa pracuje na prípravách na prípadný návrat pandémie a že počet testovaní sa opäť zvýši.

Prezidentka pripomenula, že prvú vlnu pandémie Slovensko zvládlo vďaka disciplíne ľudí a zavedeniu tvrdých opatrení. “Zaviesť naspäť najprísnejšie obmedzenia by bola najkrajnejšia možnosť. Vyhnime sa takémuto scenáru a venujme teraz všetku potrebnú energiu do príprav inteligentného systému, ktorý nám dovolí efektívne identifikovať chorých a testovať všetkých, s ktorými prišli do kontaktu,” vyzvala.

Čísla zo zahraničia podľa Čaputovej naznačujú, že zápas s pandémiou pokračuje. Poukázala na najvyšší denný nárast prípadov od vypuknutia pandémie v uplynulú nedeľu (21. 6.). “Vyjadrila som presvedčenie, že je dôležité, aby sme nepoľavovali a čo najskôr mali pripravený systém účinného testovania, aby sme možný nárast infikovaných dokázali zvládnuť bez opätovného uzatvorenia celej krajiny, firiem, inštitúcií a prevádzok,” zdôraznila prezidentka.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: