Zuzana Čaputová zmiernila trest odsúdenému mužovi. Doma má dcérku s onkologickým ochorením

SITA Ešte viac

FOTO TASR - Jaroslav Novák

Hlava štátu mu časť jeho trestu skrátila o štyri roky pod podmienkou, že odsúdený počas troch rokov od prepustenia z výkonu trestu nespácha akýkoľvek trestný čin.

Foto TASR – Michal Svítok

Prezidentka Zuzana Čaputová podmienečne zmiernila trest 41-ročnému mužovi. Agentúru SITA o tom informoval jej hovorca Martin Strižinec. Muž bol odsúdený z obzvlášť závažného zločinu krádeže na trest odňatia slobody vo výmere osem rokov. Hlava štátu mu čas jeho trestu skrátila o štyri roky pod podmienkou, že odsúdený počas troch rokov od prepustenia z výkonu trestu nespácha akýkoľvek trestný čin.

„Pezidentka Zuzana Čaputová zmiernila 11. júna 2020 trest odňatia slobody 41-ročnému mužovi M. D., ktorý bol odsúdený za spáchanie obzvlášť závažného zločinu krádeže na trest odňatia slobody vo výmere 8 rokov,“ informuje Strižinec s tým, že od spáchania skutku uplynulo 14 rokov a odsúdený si medzičasom založil rodinu.

Jeho dcéra sa lieči na onkologické ochorenie

Je otcom troch maloletých detí, pričom jeho 10-ročná dcéra sa lieči na onkologické ochorenie. „Rodina odsúdeného sa ocitla v zložitej sociálnej situácii, pretože matka detí nepracuje, stará sa o deti a sprevádza dcéru pri nevyhnutných hospitalizáciách na detskej onkologickej klinike. O ďalšie dve maloleté deti sa v tomto čase starajú starí rodičia a ostatní rodinní príslušníci,“ napísal hovorca. Odsúdený už vykonal viac ako rok z uloženého trestu a jeho hodnotenie z ústavu na výkon trestu odňatia slobody je kladné a v súčasnosti nie je trestne stíhaný.

Prezidentka pri posudzovaní žiadosti o milosť podľa Strižinca vychádzala zo všetkých dostupných podkladov a zistených skutočností, „okrem osoby odsúdeného a závažnosti spáchaného skutku zohľadnila najmä zložitú situáciu v rodine odsúdeného a odpustila M. D. z trestu odňatia slobody vo výmere osem rokov jeho časť vo výmere štyri roky pod podmienkou, že odsúdený počas troch rokov od jeho prepustenia z výkonu trestu odňatia slobody nespácha akýkoľvek trestný čin.“

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: