Zuzana Fialová nezaháľa ani doma. Vysiela naživo a každý večer číta deťom rozprávky na dobrú noc

Foto: Instagram (zuzana_fialova_official)

V dôsledku koronavírusu sme sa mnohí ukrátili o kultúrne podujatia, na ktoré sme sa tešili. Nielen, že sa ich nezúčastňujeme my, ale zároveň sú doma aj umelci. Niektorí však nezaháľajú a snažia sa urobiť všetko preto, aby svojim fanúšikom čas doma čo najviac spríjemnili.

Mnohí ľudia si až teraz začali uvedomovať, že čas strávený doma nie je zase až taký príjemný, ako by sme sa možno nazdávali. Napriek tomu sa dá stráviť čo najviac príjemne, musíte sa však naučiť ako na to. Možno vás inšpirujú práve známe slovenské osobnosti, ktoré v týchto dňoch nezaháľajú. Obľúbená slovenská herečka Zuzana Fialová sa rozhodla, že spríjemní čas deťom, ale aj dospelým. Každý večer o 19:30 na svojom Instagrame číta deťom naživo rozprávku. Prvýkrát tak urobila pred troma dňami.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Fialová (@zuzana_fialova_official),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Fialová (@zuzana_fialova_official),

Deťom číta legendárnu rozprávku

„O 5 minút budem čítať rozprávku pre Vaše deti. Keď si chcete oddýchnuť. Zapnite im môj lajf instagram. Možno to niekomu pomôže. A oddnes každý večer, kým bude treba,“ napísala. Odvtedy číta každý večer pre deti a všetkých, ktorí chcú počúvať, obľúbenú Pipi Dlhú Pančuchu. Pod príspevkom sa jej objavilo aj veľké množstvo komentárov, kde ľudia jej rozhodnutie chvália.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Fialová (@zuzana_fialova_official),

Nezaháľajú ani ďalší umelci

To, že je potrebné deti doma nejako zabaviť, vedia však aj veľké firmy. Martinus prostredníctvom svojho kanálu na Youtube organizuje čítanie (nielen) pre malých divákov. Známe slovenské osobnosti čítajú rôzne rozprávky, zatiaľ to bola Lujza Garajová Schrameková a Veronika Husovská. Aj takýmto spôsobom si môžu rodičia zaručene oddýchnuť alebo sa započúvať do rozprávok spolu so svojimi ratolesťami.

Pripojilo sa aj divadlo

Cyklus čítania rozprávok spustilo aj nitrianske Divadlo Andreja Bagara, kde klasické príbehy čítajú obľúbení miestni herci. Vypočuť si ich opäť môžete na ich kanále na Youtube.

Niečo pre dospelých

Ak ste z rozprávok už predsa len vyrástli, sledovať môžete udalosť Básne/ě v karanténe, ktorú organizuje literárna súťaž Básne a Literarnyklub.sk. Práve kvôli tomu, že poézia ľudí jednoznačne spája, sa rozhodli, že 18. marca o 18:00 začnú každý deň naživo prenášať autorské čítanie mnohých zaujímavých básnikov a poetiek. Viac si môžete prečítať na oficiálnej udalosti na Facebooku.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Miro Zbirka (@mirozbirka),

Meky Žbirka odohrá koncert

Na bezpečnosť dbá aj populárny spevák Meky Žbirka, to však neznamená, že fanúšikom odoprie radosť z jeho najznámejších a najobľúbenejších hitov. Dnes, 17. marca o 21:00 odohrá pre svojich fanúšikov na Facebooku naživo koncert, ktorý bude neskôr dostupný aj na IGTV. Meky vyzval svojich fanúšikov, aby mu do komentára napísali, ktoré pesničky by mal odohrať a získal naozaj skvelé ohlasy.

Budete si počas dní strávených doma spríjemňovať čas týmito kultúrnymi zážitkami?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: