Zuzane Čaputovej ide karta. Získala ocenenie Osobnosť roka 2019 podľa Forbes

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: archív TASR

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová je neustále pod drobnohľadom novinárov, stylistov a samozrejme aj svojich fanúšikov a neprajníkov.

Mnohí ľudia sa zaoberajú jej funkciami, ale aj tým, čo si oblieka a ako vyzerá. Ako od prezidentky sa od nej očakáva, že bude pôsobiť reprezentatívne a spĺňať nejaké štandardy, hoci to podľa mnohých ľudí pôsobí veľmi povrchne. Napriek tomu sa zdá, že Zuzana Čaputová na ľudí nepôsobí len svojím vzhľadom a zobrazovaním ženstva v politike.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova),

Jeden z najvplyvnejších ľudí v Európe

Ako uvádza TASR, spravodajský server Politico zaradil v pondelok prezidentku SR Zuzanu Čaputovú medzi 28 najvplyvnejších ľudí v Európe. Rebríček vedie francúzsky prezident Emmanuel Macron, sú v ňom nemecká kancelárka Angela Merkelová, ruský prezident Vladimir Putin, britský premiér Boris Johnson, ale aj švédska klimatická aktivistka Greta Thunbergová či Nemka Carola Racketeová, kapitánka lode zachraňujúcej migrantov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova),

Liberálka v regióne korupcie

Podľa servera Politico ponúka Čaputová pre progresívcov v strednej a východnej Európe nádej, že možná je aj iná budúcnosť. Server ju označuje za eurofilku a liberálku v regióne sužovanom plazivým autoritárstvom a protikorupčnú bojovníčku v krajine otrávenej správami o špinavostiach. Aj keď je prezidentská funkcia na Slovensku zväčša ceremoniálna, Čaputovej sa ju už podarilo využiť ako platformu na zmenu politického diskurzu na témy ako je korupcia, životné prostredie a práva LGBTQ komunity, všíma si server Politico, ktorý každoročne zostavuje rebríček osôb utvárajúcich európsku politiku.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Forbes Slovensko (@forbesslovensko),

Osobnosť roka

Zuzana Čaputová však získala aj ďalšie ocenenie a síce Osobnosť roka 2019 podľa Forbes. Ako uvádza portál, ,,Zuzana Čaputová bola zvolená za osobnosť roka redakciou Forbes ako prvá prezidentka v histórii Slovenska na znak toho, že zmena je možná a že politika sa dá robiť inak, ako sa doposiaľ robila.” Zuzana Čaputová je síce vo svojej funkcii ešte krátko, no počas tejto doby urobila na mnohých ľudí veľmi dobrý dojem.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova),

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: