Zverejnili dosiaľ nepublikovanú fotografiu princa Philipa. Fanúšikovia si hneď všimli tento detail

Kristína Hagarová , TASR Ešte viac

Foto: archív TASR/AP

Princ Philip zomrel pred niekoľkými dňami vo veku 99 rokov. Napriek tomu, že už dlhší čas trpel zdravotnými problémami a strávil aj nejaký čas v nemocnici, za ním smúti nielen rodina, ale aj celá krajina.

V médiách sa preto objavujú rôzne príbehy o princovi Philipovi, manželovi kráľovnej Alžbety, ktorý bol významná a výrazná osobnosť, hoci posledné roky už sa na verejnosti neobjavoval. Bol tiež najdlhšie žijúcim partnerom a tiež najdlhšie žijúcim členom kráľovskej rodiny. Najnovšie kráľovská rodina zverejnila predtým nikde nevidenú fotografiu z roku 2018, na ktorej je princ Philip so svojimi siedmimi pravnúčatkami.

Foto: TASR/AP

Emotívne slová princa Harryho

V emotívnom, ale aj odľahčene ladenom odkaze zverejnenom v pondelok princ Harry opísal starého otca ako “majstra grilovania” a “opovážlivého človeka až do konca”, uviedli tlačové agentúry DPA a AFP. Smrť manžela britskej panovníčky Alžbety II. dala prvýkrát po dlhšom čase, po veľkom spore v kráľovskej rodine, dokopy oboch bratov. Harry sa po smrti princa Philipa vrátil do Británie prvýkrát odvtedy, čo sa spolu s manželkou Meghan vzdali kráľovských povinností a odsťahovali sa do Severnej Ameriky.

Milujúci starý otec

“Dedko, ďakujem ti za tvoju službu, za tvoju oddanosť babičke a za to, že si vždy bol sám sebou,” napísal Harry. “Ľudia si ho budú pamätať ako najdlhšie vládnuceho manžela panovníčky, vyznamenaného vojaka, princa a vojvodu,” uviedol vnuk Harry. “Ale pre mňa, tak ako pre mnohých z vás, čo ste počas bolestného uplynulého roka stratili milovaného človeka alebo starého rodiča, to bol dedko – majster na barbecue, legenda vo vtipkovaní a opovážlivý človek až do úplného konca,” napísal princ Harry.

Dodal: “Viem, že práve teraz by nám všetkým povedal, s pivom v ruke, aby sme pokračovali vo svojom spôsobe života. Budeš bolestne chýbať, ale táto krajina a svet si ťa vždy budú pamätať. Meghan, Archie a ja (ako aj tvora budúca pravnučka) ťa budeme mať vždy v srdciach na výnimočnom mieste,” uviedol Harry. Aj jeho straší brat princ William vojvodu z Edinburghu Filipa označil za “výnimočného muža” a takisto povedal, že “dedko mu bude chýbať”.

“Storočie života môjho starého otca bolo charakterizované službou svoje vlasti a Commonwealthu, svojej manželke a kráľovnej a našej rodine,” uviedol vo vyhlásení William, ktorý je starším synom následníka britského trónu princa Charlesa.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: