Zverejnili príčinu smrti princa Philipa. Z tohto zostali ľudia veľmi prekvapení

Foto: TASR/AP

O chvíľu bude mesiac, odkedy z tohto sveta vo veku 99 rokov odišiel princ Philip, manžel kráľovnej Alžbety. Buckinghamský palác príčinu smrti nepotvrdil.

Ako uvádza portál Independent, mnohých ľudí prekvapilo, keď sa zverejnila príčina jeho smrti. Mnohí totižto čakali, že to bude súvisieť s jeho zdravotnými problémami, ktorými posledné mesiace trpel. Sir Huw Thomas, šéf kráľovskej lekárskej domácnosti, však oficiálne vyhlásil ako príčinu smrti starobu.

Žiadna choroba

Tento popis znamená, že k jeho smrti neprispelo žiadne ochorenie alebo zranenie. Krátko pred smrťou pritom absolvoval chirurgický zákrok pre problémy so srdcom. Je pochopiteľné, že vzhľadom na jeho vysoký vek je proste jasné, že nebolo nevyhnutné skúmať príčinu smrti.

Pohreb princa Philipa sa konal 17. apríla, ôsmy deň štátneho smútku. Obrad viedol dekan z Windsoru a z dôvodu obmedzení kvôli koronavírusu sa pohrebu mohlo zúčastniť len 30 ľudí. Kráľovná sedela sama v kaplnke a na rakve zanechala odkaz, ktorý podpísala prezývkou, ktorou ju volal princ Philip, Lilibet.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: