11 TOP nápadov, ako využiť nádherné okruhliaky v byte či v záhrade. Vďaka týmto kameňom sa váš priestor zmení na nepoznanie

Monizz Bývanie

Ak milujete prírodné materiály, určite ste už niekedy hádzali očkom po okruhliakoch. Sú od prírody krásne tvarom, sfarbením a na skrášlenie obytných či exteriérových kútov sú ako stvorené. Práve teraz je čas, aby ste svoje myšlienky preniesli na miesta, kde im to bude svedčať viac než vo vašej hlave.

takprosto.cc

Okruhliaky sú obľúbenými kameňmi, ktoré bohato využívajú aj záhradní architekti. A veru vedia prečo. Ako dekorácia sa hodia takmer všade a dokážu navodiť atmosféru tepla, prírodnej elegancie a jednoduchosti aj v tej najnevábnejšej miestnosti. Stačí vedieť kam a ako ich položiť. Pozrite sa, ako majstrovsky to vyriešili majitelia týchto útulných zákutí a inšpirujte sa nimi aj vy.

Inšpirácia z kameňa

Milovníci exteriérových zvonkohier, pozor! Tentoraz už na cinkanie a zdobenie terás nemusíte používať len drevené zvukové dekorácie. Jednu krásnu si môžete vyrobiť aj sami a potrebovať na to budete len drôt, šikovné prsty a zopár pekných okruhliakov.

takprosto.cc

Výzdoba altánku nebola nikdy krajšia. Majitelia tohto konkrétneho už vôbec nepotrebujú záhradné osvetlenie. Keď pozapaľujú kahance vo všetkých pohároch, uvidia aj to, čo netreba. A navyše z takéhoto svetelného zdroja.

takprosto.cc

Vyrobiť si podobný prírodný črepník do záhrady možno nie je práve najjednoduchšie a vyžaduje si to trochu víkendovej práce, no výsledok stojí za to.

takprosto.cc

Tí, ktorí majú radi záhradné postavičky, si môžu vyskúšať vyrobiť takýchto roztomilých ježkov. Z diaľky vyzerajú ako skutoční, ibaže sú trochu veľkí.

takprosto.cc

Do tmavých miestností, kde nerastú kvety, sú ideálne presne tieto prírodné doplnky. Ich výrobou zabavíte najmä deti a ľahko ich zvládnu aj tí najmenší. Uznajte, že konečný efekt je fakt rozkošný.

takprosto.cc

V exteriéroch môžete s pomocou okruhliakov oddeliť aj záhony či usporiadať si kultivovanú zelenú „divočinu“.

takprosto.cc

V obývačke môžete zasa obetovať jednu vázu, ktorú poctíte prítomnosťou kráľov kameňov a všetko dozdobíte jednoduchým kvetom či sviečkou.

takprosto.cc

Okruhliaky sa najčastejšie využívajú v záhradkách a najmä v predzáhradkách, pri ktorých nám ide o to, aby vyzerali už na pohľad upravene. Práve takýto spôsob vídať bežne aj v našich končinách.

takprosto.cc

Prečo však krásu okruhliakov nevyužiť aj ako záhradný chodníček?

takprosto.cc

Fantázii sa medze nekladú. Ak máte trochu viac času, možno by ste mali začať uvažovať aj nad novým chodníkom.

takprosto.cc

Sú aj u vás doma okruhliaky súčasťou vášho obytného priestoru? Budeme radi, ak sa s nami o vaše skúsenosti a využitie týchto čarovných kamienkov podelíte v komentároch. Pripojiť môžete aj vaše fotky.

Pozri aj: Žena v 41. týždni tehotenstva prišla do nemocnice na bežné vyšetrenia. To, čo zistili lekári, je unikát a hotová senzácia!

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

 

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: