Žiadna dvojitá brada ani kilogramy navyše. Odkedy som sa naučila týchto 12 pravidiel, moje fotografie vyzerajú bezchybne

Banana Návody

Máte pocit, že akonáhle vezmete do rúk fotoaparát vy, výsledok je hotová katastrofa? Ako to robia ženy na Instagrame, že majú vždy tak skvelé fotky? Základný princíp nie je žiadna veda a aj keď ste amatérka a fotografovaniu sa nevenujete profesionálne, vďaka nasledujúcim tipom môžete svoje fotky podstatne vylepšiť.

Stačí len dodržiavať pár pravidiel a výsledky vás prekvapia.

Pozor na pozadie


https://www.instagram.com/p/BlIqClLBeLr/?tagged=perfectselfie

Je skvelé, ak vaša tvár na fotografii vyzerá dobre, no nikdy nesmiete zabudnúť ani na pozadie. Nepekné budovy, rozbitý chodník alebo neporiadok môžu celú fotku pokaziť. Nemusíte si vyberať nádherné prírodné scenérie, možno vás prekvapia aj obyčajné vchodové dvere, pokiaľ sa dostanú do vášho merítka. Skúšajte sa pohrať aj s farbou pozadia. Ak máte svetlé vlasy, pokožku alebo oblečenie, čo tak nájsť nejaké pestrofarebné pozadie?

Nefoťte príliš zblízka


Ak je vaša tvár príliš blízko objektívu, skresľuje to jej črty. Nos vystupuje do popredia alebo sa neprimerane zužuje sánka a brada. Jednoducho nebudete vyzerať tak, ako v skutočnosti a na atraktivite vám to tiež určite nepridá. Stačí trochu oddialiť aparát a vznikne oveľa lepšia fotografia

Skúšajte uhol sklonu


Fotografia nemusí byť nudná a môžete zaujať aj uhlom sklonu. Možno je za vami pekná budova alebo zaujímavý objekt. Buď sa pred neho len klasicky postavíte a vyfotíte, no plán za vami nebude až tak viditeľný alebo môžete skúšať rôzne uhly naklonenia a otáčania. Takto budete môcť zachytiť aj zaujímavé pozadie a rozohrať celú fotku.

Objekt fotenia nemusí byť v strede

View this post on Instagram

Just another walkin' into the weekend post. I've got a ton of them lol 😅 But I'm so happy the weekend is finally here! Working on my 1st blog post for Greece which will be all about beautiful Milos beaches & swimming spots like the one pictured here! It was an overcast day but the water still looked so pretty. This picture isn't the best but you can see that the water, especially near the shoreline has a very vivid fluorescent bright white/blue almost glass-like effect. This is due to all the super smooth very bright white rocks lining the shore and in the water. It's actually incredibly beautiful & even moreso in person. I can only imagine how it looks on a bright sunny day with the sun shining on the water with its endless tones of blue. Anywhooo we are also going on a hike Sunday finally and then going to enjoy a little time afterwards in Leavenworth which I haven't been to since the Christmas lighting festival in 2016 so I'm excited to visit my favorite shops, restaurants, cafes, & wineries in our very own little bavaria in Washington! Do you have any fun plans? I hope everyone has a very happy Friday and a great weekend! P.s. need any hiking ideas for this sunny weekend Washingtonians? There's still a lot of snow on some of these trails! Hit up the link in my bio for some ideas! There will be many more hikes featured on the blog this summer! . . . . . . . . . . #Milos#AgiaKyriaki#Greece#visitgreece#cyclades#travel#wanderlust#beach#island#islandlife#beautiful#ocean#blue#landscape#nikon#photography#Europe#greekislands#explore#adventure#roamtheplanet#exploretocreate#paradise#vacation#traveler#beachbum#travelblogger#sheisnotlost#wearetravelgirls#beautifuldestinations

A post shared by Kelsie Kim 🐘 (@theintrovertsjourney) on


Jedným slovom – je to nuda. Ak chcete vyfotiť nejaký samotný objekt a zamerať sa naň, nevkladajte ho nutne do stredu fotografie. Posuňte ho nakraj, nech je medzi druhou a treťou tretinou obrázka. Niektoré fotografie majú i v nastaveniach možnosť rozdelenia plánu líniami, takže sa vám bude objekty umiestňovať oveľa jednoduchšie.

Nezabudnite na krásy okolo


Nemusíte fotiť len veci, ktoré boli vytvorené na obdivovanie ľudským okom. Fotky nie sú len o architektúre, pekných veciach, chutne vyzerajúcom jedle alebo ľuďoch. Čo tak rozhliadnuť sa okolo seba a všímať si viac detaily? Možno vás zaujme váš odraz v mláke, či zaujímavo vyzerajúci tieň. Nebojte sa popustiť uzdu svojej fantázie.

Vždy zachyťte dobré svetlo


Ani nesprávny uhol nedokáže pokaziť fotografiu tak veľmi, ako zlé svetlo. Zlé nasvietenie deformuje celú tvár, nenechá vyniknúť kontrastom, kvôli zlému svetlu zaniká vnímanie prvkov vpredu a vzadu, čím uniká hĺbka. Ak si chcete urobiť peknú selfie, niekedy stačí aj jeden krok a budete v lepšom svetle. Nechajte mäkké (ideálne) denné svetlo dopadať na svoju tvár a vyhnite sa tomu, aby bol zdroj svetla za vaším chrbtom. Inak by sa z vás mohla stať len čierna silueta v jasnom svetle.

Príliš ostré svetlo je na škodu


https://www.instagram.com/p/BlLbx9MD6rj/?tagged=perfectselfie

Chceli ste tvár nastaviť slnku, aby ste ju mali pekne osvetlenú, no je z toho len séria fotografií s pokrčenou tvárou? Svetlo, ktoré je tak silné, že kvôli nemu musíte žmúriť oči nie je dobrou voľbou. Okrem toho na fotografii vytvára „prepaly“, teda miesta, ktoré sú až príliš jasné, takže vidíte len biele škvrny. Ideálne svetlo na fotenie preto môže byť ráno a večer, pre neskúseného fotografa to určite nie je poludnie.

Zlé filtre


Rôzne editory alebo proces pridávania fotografií napríklad na Instagrame nám umožňujú využívať rozličné filtre. Nemali by ste to s nimi preháňať a všetko použiť s mierou. Najviac to platí o v minulosti obľúbenom režime HDR. Ten si ľudia zamilovali najmä na Instagrame, no tento filter už patrí do starého železa a je až príliš vysoko pravdepodobné, že ho nepoužijete správne.

Počkajte na správny záber

View this post on Instagram

🤳🏻 Bolinha pra Selfie 🤳🏻 . É só você pegar o celular pra bater uma foto que seu bichano vira a cara, né? . Agora com a bolinha pra selfie, basta encaixar o suporte no topo do celular, chamar seu pet e fazer vários vídeos e fotos perfeitas com ele olhando pra câmera! . Ah, e o melhor: a bolinha é removível! Você pode usar pra brincar com seu amigo de quatro patas ❤️ . Agora a selfie perfeita sai! 🐶 . 🛍️ Compre: https://bit.ly/2leIn0x 🚛 Enviamos pra todo Brasil 📱 Whats: (55) 99106 9791 ☎️ Fone: (55) 3375 3596 👍🏻 Face: https://m.facebook.com/boomerangpanambi/ 📫 Rua General Osório, 145 – Centro 🏡 Panambi/RS (98280-000) 🕘 Seg à sáb: 09:00-12:00 e 13:30-19:30 🕞 Dom e feriados: 15:30-19:30 . #doglovers #selfieball #selfiering #selfie #pets #selfiedog #cachorros #pettoys #perfectselfie #dampinq #selfieled #bestshot #selfieperfeita #melhorselfie #fotoperfeita #perfectshot #beauty #fungifts #photooftheday #iluminacao #dogpictures #selfieeffects #presentescriativos #creativegifts #boomerangpresentes #panambi #instapic #instaselfie #inspire #instagood

A post shared by Boomerang Presentes (@boomerangpanambi) on


Nenáhlite sa a počkajte si na pekný záber v peknom prostredí. Aj okoloidúci zasahujúci do fotky môžu byť problémom. Vystihnite správnu chvíľu a dodáte fotke ten správny šmrnc a kúzlo toho čarovného momentu.

Nájdite ideálnu perspektívu pre selfie

View this post on Instagram

So, because I got so much positive feedback on #the_truth_about_instagram , here's another dose of instagram vs. reality for you 🙂 The first picture in this gallery was taken with heavy party makeup (yes I'm a make-up tutorial junkie), fake lashes/contouring included and edited with 3 apps (sometimes I even use 5 apps on one picture). The second one is NOT a "no-makeup selfie". It's just a picture of me in the same posture, same background, but with my regular everyday-make up (mascara, eyebrows and lipstick) and without any editing. As you can see, the "normal" make-up is hardly visible. What I wanted to show with this is that a selfie not a spontaneous snapshot any more. The essentials for a "professional" insta-selfies are: ✅exaggerated hair and makeup (if you really want people to see the details – for example as a make-up Artist) ✅good lighting – but sometimes daylight, which is perfect for flatlays etc. can be too harsh for selfies (I took the first pic in the night time) ✅right posture where your face looks best – most girls on instagram took hundrets of pictures from all the different angles ✅Position of the camera. I must say that I like selfies taken with the iPhone much more than with the professional camera. iPhone makes you look much slimmer, especially if you take your pictures from above (rule nr. one of everything). ✅editing : face retouching and making it smoother, teeth bleaching etc. Regular filters. Now you know how I take selfies 😂😂do you edit your pictures or is it "cheating" in your opinion? ________ Сегодня у нас снова рубрика #вся_правда_про_интсаграм! Сегодняпро селфи: ожидание против реальности или "почему у меня не выходит такое селфи как у девочек-инстаграммеров". Часто мы женщины сами себе даём ответ на этот вопрос :" видно, мордой не вышла". А зря! Потому что профессиональные инстаграммеры прибегают к куче трюков, что бы выглядеть, так как они выглядят на фото. Я сделала 2 фото для сравнения (листайте галерею ). Первое фото: это я после вечернего контурного мэйка с накладными ресницами по всем правилам визажистов ютюба, ретуширования и обработки фильтрами. А на следующем фото я,…. (продолжение в коментариях⏬⏬)

A post shared by TV-JOURNALIST & TWIN MOM-TO-BE (@alina_lehman) on


To najhoršie, čo môžete urobiť je fotiť svoju tvár smerom zdola. Toľko nepekných uhlov ako z tejto perspektívy už inak nenájdete. Pokúste sa experimentovať a hľadajte pekný uhol fotenia. Vyhnite sa aj stále rovnakým typom fotiek, kedy sa fotíte stále z tej istej strany v domnienke, že je to vaša krajšia strana tváre. Vždy rovnaké fotky pôsobia monotónne a sú už opozerané. Čo tak fotka zhora, keď ležíte na lavičke alebo náklon objektívu?

Nebojte sa nepohodlnej pózy

View this post on Instagram

#love#husband#fun#moment 😂#photographerpose

A post shared by Weihui Li (@supertortoise220) on


Samozrejme nie je reč o vašej selfie. V nepohodlnej póze by ste určite vyzerali neprirodzene a kŕčovito. Hovoríme o fotkách prírody, architektúry alebo rôznych objektov, ktoré chcete zachytiť. Nebojte sa pri hľadaní správneho uhla ľahnúť do trávy, či postaviť sa na lavičku.

Ideálna perspektíva celku


Ak chcete zachytiť celú svoju postavu je dôležité hľadať tú správnu perspektívu. Fotenie postavy, ktorá stojí je možné zhora, no vyhovovať bude len vysokým štíhlym ženám, pretože ich postavu môže trochu skrátiť. Pohľad zdola pomôže nízkym a útlym dievčatám, no môže pridať zopár kíl. Ak sedíte, pravdepodobne bude lepšie fotiť vás zhora a zachytiť prostredie. Všetko však záleží od osvetlenia, scenérie a vašej polohy. Skúšajte rôzne uhly a ak ich porovnáte, určite prídete na to, ktorý je najlepší.

Pozri aj: Ak budete poznať tieto rady podľa typu postavy, budete v džínsoch vždy vyzerať fantasticky

Jana, adme.ru

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: