3-minútové cvičenie pred spaním: Jednoduché cviky, vďaka ktorým sa mi po rokoch konečne podarilo schudnúť z nôh


Ak by sme sa mali riadiť fitness trénermi, museli by sme byť všetci rodení vytrvalci. Podľa tých je totiž základom úspechu pri akomkoľvek cvičení práve vytrvalosť. Nuž, ruku na srdce. Koľkí z nás to dokážu ľavou zadnou bez toho, aby museli obetovať kopu času a energie?

pixabay.com

Pravdou je, že niekedy stačí aj menej na to, aby sme boli so sebou spokojní. Bežná matka alebo otec rodiny, pracujúca žena, alebo študentka nemajú až tak veľa času na to, aby ho trávili denne v posilňovni. Takýto životný štýl je skôr výsadou pre menšiu skupinu ľudí a my ostatní si môžeme cvičiť akurát tak doma, ak nás vôbec vydá čas. Dnes prinášame trojminútový program, ktorého výsledkom sú fantastické nohy a zadok.

Predná časť stehien

Ľahnite si na chrbát, ruky položte dlaňami nadol po oboch stranách tela, nohy zdvihnite tak, aby ste vytvorili 90 stupňový uhol. Kolená neohýbajte a chodidlá napnite dopredu. Potom ohýbajte jedno koleno po druhom, pri vyrovnaní ich zakaždým spojte. Opakujte 10 krát.

brightside.me

Zadná časť stehien

Ľahnite si na chrbát a začínajte v takej polohe, ako pri prvom cvičení. Kolená a nohy držte spolu a zdvíhajte ich spolu s panvou. Opakujte 10 krát.

brightside.me

Vnútorná časť stehien

Opäť si ľahnite na chrbát, nohy prekrížte v členkoch a skŕčajte ich smerom k bruchu. Opakujte 10 krát. Nohy musia byť vždy spojené v členkoch a dobre napnuté.

brightside.me

So všetkými cvičeniami si poradíte ľahko s pomocou týchto troch pravidiel. Zameriavajú sa na chôdzu, členky a plávanie. Chodievajte často a veľa. Nahradiť si možnosť prechádzky z práce domov cestovaním autom je hriech. Nielenže pomôžete svojej postave, ale zlepšíte si kondíciu, posilníte imunitu a budete sa cítiť vyrovnanejšie. Pri chôdzi dbajte na pohodnú obuv, pretože nič neničí nohy viac ako zlé topánky. Vždy, keď si v práci spomeniete, pokrúťte členkami a popoťahujte prstami od seba.

brightside.me

A na záver, ak môžete, chodievajte plávať. Plávanie je úžasný spôsob, ako sa rozohriať a udržať vo forme nielen nohy, ale aj celé telo a najmä chrbát. Ak vás neláka plávania, vyskúšajte napríklad vodný aerobik. Nemusíte mu venovať veľa času, len hodinu raz do týždňa a výsledky sa ukážu už po pár týždňoch. Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: O tomto by mali vedieť všetky ženy! 22 faktov o menštruácii, o ktorých mnohé ženy nevedia. Najviac ma prekvapilo, že krv …

zdroj: babskeveci.sk (M), brightside.me

Viac článkov o zdraví nájdete TU.


Komentáre

komentárov