Už žiadne počítanie ovečiek. Pomocou novej jednoduchej techniky zaspíte do 60 sekúnd

Lucia Horáková Ešte viac

Cítite, že ste unavený a zaspali by ste aj priamo na mieste, no akonáhle si ľahnete do postele, spánok neprichádza? Nespavosť pritom patrí medzi spánkové poruchy, ktoré je potrebné kvôli vášmu zdraviu odstrániť.

Pre nespavosť je typická neprimerane dlhá doba zaspávania, ale aj opakované prebúdzanie sa počas noci. V dôsledku nedostatočného oddýchnutia organizmu ostáva človek počas dňa ospanlivý a trápia ho výkyvy nálad. Za poruchou spánku môže stáť choroba, psychické problémy, no nemusí ju v konečnom dôsledku sprevádzať žiadna príčina.

Aj keď sa už objavilo niekoľko techník, ktoré majú pomôcť rýchlejšie zaspať, žiadna z nich nie je na sto percent účinná. Istý lekár však údajne prišiel s jednoduchou metódou, ako zaspať do 60 sekúnd.

Lekár Andrex Weil tvrdí, že mimoriadne dôležité je sústrediť sa na dýchanie, ktoré na náš organizmus pôsobí upokojujúco. Táto technika sa nazýva dýchacie cvičenie 4-7-8 a je navrhnuté tak, aby podporilo dobrý spánok.

„Dýchanie silno ovplyvňuje fyziológiu a procesy myslenia, vrátane nálady. Jednoduchým zameraním pozornosti na dýchanie, dosiahnete dostatočné uvoľnenie,“ vysvetľuje Weil.

Foto: pixabay.com

Ako to funguje?

Cvičenie je mimoriadne jednoduché a môžeme ho rozdeliť na štyri nenáročné kroky. Odporúča sa, aby ste ležali na chrbte aspoň počas učenia sa cvičenia. Špičku jazyka oprite o horné ďasno v časti, kde končia predné zuby.

Zatvorte ústa a nosom urobte hlboký nádych trvajúci štyri sekundy. Zadržte dych do siedmej sekundy a následne ústami v ôsmej sekunde vydýchnite. Cvik opakujte ešte ďalšie tri razy.

Pokiaľ s cvičením iba začínate, môže chvíľku trvať, kým sa vám podarí túto techniku uviesť aj do praxe. Dôležité je v prvom rade vedieť sa správne uvoľniť a hlavne veľa trénovať.

Pozri aj: Zabudnite na počítanie ovečiek. Táto tajná vojenská technika vám pomôže zaspať už do dvoch minút

Lucy, ladbible.com

0
Komentovať (0)