AKTUÁLNE: Silný vietor, snehové jazyky a výstraha 2. stupňa na týchto miestach Slovenska. Takéto teploty nás čakajú

Lucia Mužlová Ešte viac

Aj dnes vám prinášame aktuálne správy o počasí na Slovensku. Čakajú nás nízke teploty, vietor, snehové jazyky a záveje.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na stredu výstrahu 2. stupňa pred vetrom na horách po 18.00 v okresoch Banská Bystrica, Brezno, Poprad, Liptovský Mikuláš, Ružomberok a Tvrdošín. Výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách platí v ďalších okresoch Žilinského kraja, konkrétne Dolný Kubín, Martin, Námestovo a Žilina.

Foto: pixabay

Vietor hrozí aj na iných miestach Slovenska. SHMÚ vydal výstrahu 1. stupňa pred vetrom vo všetkých okresoch Bratislavského a Trnavského kraja, a tiež niektorých okresoch Nitrianskeho kraja. Tieto výstrahy platia do 15.00.

V okresoch Brezno a Banská Bystrica sa v stredu môžu vyskytnúť aj snehové jazyky a záveje. Tie hrozia aj v okrese Spišská Nová Ves a vo viacerých okresoch Prešovského a Žilinského kraja. Pred snežením SHMÚ varuje v Žilinskom kraji a niektorých okresoch Prešovského kraja.

Slovenská správa ciest na svojej webovej stránke informuje, že všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné. Upozorňuje však, že na cestách v okrese Komárno je poľadovica, na horskom priechode Besník sa vytvárajú snehové jazyky a v okresoch Žilina, Čadca a Liptovský Mikuláš silné sneženie obmedzuje dohľadnosť na 100 m.

Foto: pixabay

Horský priechod Donovaly je prejazdný iba so snehovými reťazami a nákladná doprava nad 10 metrov celkovej dĺžky má prejazd zakázaný. Pre dopravu nad 10 m celkovej dĺžky sú uzavreté aj horské priechody Šturec, Fačkov, Veľké Pole a Šútovce. Horský priechod Skýcov je uzatvorený pre vozidlá nad 3,5 tony.

Cesty v úseku Úhorná – Úhornianske sedlo – Krásnohorské podhradie a v úseku Hrabušická Píla – Stratená a Herlianske Sedlo sú podľa správy ciest uzatvorené pre všetku dopravu, pretože sú v zime neudržiavané.

Do našej oblasti prúdi studený vzduch. Prevažne zamračené a snehové prehánky. Teploty -1 až 4 stupne C.

Na západnom Slovensku prevažne zamračené a snehové prehánky. Najnižšie ranné teploty 1 až -2 a najvyššie denné 1 až 4 stupne C. Na strednom Slovensku prevažne zamračené a snehové prehánky. Najnižšie ranné teploty 0 až -5 a najvyššie denné -1 až 3 stupne C. Na východnom Slovensku prevažne zamračené a snehové prehánky. Najnižšie ranné teploty 0 až -4 a najvyššie denné -1 až 3 stupne C.

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne zamračené a snehové prehánky. Najnižšia ranná teplota -8 a najvyššia denná -3 stupne C. Vo výške 1500 m prevažne zamračené a snehové prehánky. Najnižšia ranná teplota -8 a najvyššia denná -6 stupňov C. Vo výške 2000 m prevažne zamračené a snehové prehánky. Najnižšia ranná teplota -10 a najvyššia denná -9 stupňov Celzia.

Pozri aj: Novoročná šetriaca VÝZVA: Na konci vám ostane 1500 eur a ani nebudete vedieť ako. Počas roka vám totiž chýbať nebudú

TASR

0
Komentovať (0)