Freddie Mercury by oslávil 72 narodeniny a uctili si ho neobyčajným spôsobom. Toto video sa stalo hitom internetu

Lucia Horáková Ešte viac

V stredu 5. septembra by oslávil svoje 72. narodeniny. Žiaľ, jeden z najgeniálnejších spevákov svojej doby a člen legendárnej rockovej skupiny Queen, Freddie Mercury, zomrel predčasne v roku 1991 vo veku 45 rokov na AIDS.

Freddie bol neprehliadnuteľným spevákom a vynikal predovšetkým svojou obrovskou charizmou, a extravagantnosťou počas vystúpení, ktorú fanúšikovia na ňom tak veľmi milovali. Práve to ho robilo iným, výnimočným a už len z tohto dôvodu je nemožné naňho zabudnúť.

No ešte predtým, ako sa stal slávnym a v roku 1970 začal pôsobiť v skupine Queen, pracoval na letisku Heathrow v Londýne ako obsluha batožiny a zabezpečoval pre cestujúcich plynulý let.

A práve na tomto londýnskom letisku sa rozhodli originálnym spôsobom uctiť si Freddieho pamiatku pri príležitosti jeho nedožitých narodenín. Niekoľkí zamestnanci totiž nacvičili podarenú choreografiu na jeden z Mercuryho najväčších a najznámejších hitov „I Want To Break Free“.

Celé špeciálne vystúpenie vzniklo pod taktovkou Strictly Come Dancing a choreografom XFactor Lyndonom Lloydom. To následne predviedli priamo na letisku pred zrakmi prekvapených cestujúcich, ktorí si to podľa záberov na videu veľmi užívali. Skutočne skvelý nápad, za ktorý si zaslúžia náš obdiv.

10 faktov o Freddiem, o ktorých možno neviete

1.  Jeho skutočné meno bolo Farrokh Bulsara, no niekedy okolo roku 1970 si ho dal oficiálne zmeniť na Freddie Mercury.

2.  Narodil sa na Zanzibare a i napriek tomu, že nebol rodeným Britom, podarilo sa mu umiestniť v rebríčku najväčších Britov.

3.  Freddie študoval grafický design na Ealing Art College v Londýne.

4.  Napriek tomu, že bolo verejne známe o jeho homosexuálnej orientácii, ešte v 70-tych rokoch mal vážny vzťah s Mary Austinovou, ktorá sa nakoniec stala hlavnou dedičkou jeho majetku a licenčných práv.

View this post on Instagram

'When I was 23 [Freddie] gave me a big box on Christmas day. Inside was another box, then another and so it went on. It was like one of his playful games. Eventually I found a lovely jade ring inside the last small box. I looked at it and was speechless. I remember thinking "I don't understand what's going on." It wasn't what I expected at all. So I asked him "Which hand should I put this on?" And he said "Ring finger, left hand" and then he said "because will you marry me?" I was so shocked. It just wasn't what I was expecting at all. I just whispered, "Yes I will" ' ~Mary Did you know in the 80s when he had Barbara Valentin as his girlfriend he told her how much he regretted not marrying Mary? "The only friend I've got is Mary and I don't want anybody else. To me she is my common law wife. To me, it was a marriage. We believe in eachother, that's enough for me. I couldn't fall in love with a man the same way as I have with Mary."~ Freddie #freddiemercury #maryaustin

A post shared by @ idonteatcornflakesisitonthem on

5.  Spevák bol zanieteným zberateľom známok a ešte stále jeho veľká zbierka koluje po celom svete po rôznych výstavách.

6.  O tom, že bol Freddie Mercury geniálnym spevákom svedčí i fakt, že rozsah jeho hlasu boli takmer štyri oktávy.

7.  Okrem práce na letisku, sa ešte pred hudobnou kariérou živil predávaním second-handového oblečenia a svojich grafických prác na London‘ s Kensington Market. Bolo to v čase, kedy chodil so svojou priateľkou Mary.

8.  Auto sa pokúšal šoférovať iba raz v živote. Po neúspešnom pokuse si to viac nezopakoval.

9. I keď to znie neuveriteľne, Freddie bol v skutočnosti hanblivý a nerád poskytoval rozhovory pre média.

10.  Takmer celý svoj život tajil, že má AIDS. Verejnosť sa to dozvedela jeden deň pred jeho smrťou.

Pozri aj: Konečne ju ukázala. TOTO je malá dcérka modelky Adriany Sklenaříkovej

Lucy, unilad.co.uk

0
Komentovať (0)