Kamarátka mi poradila, ako môžem schudnúť bez diéty a cvičenia. Ide o samé užitočné a príjemné veci!

Monizz Krása

Neznášame ich. Keď vystupujú hore a my netušíme prečo. Jeme stále rovnako, hýbeme sa rovnako, sme stále také isté a nič na sebe nemeníme. A váha predsa ukazuje z týždňa na týždeň viac. Niekedy je to záležitosť hormónov, inokedy zasa veku. S pribúdajúcim vekom sa aj kilá na ženské telo lepia akosi rýchlejšie.

pixabay.com

Pomôžte im zastať a ozdravte svoje telo aj myseľ. Toto sú tri najlepšie spôsoby, ako dať nezmyselne pribúdajúcim kilám stopku a zároveň urobiť aj niečo pre seba. Snáď si to aspoň trošku zaslúžime!

Dychová gymnastika

Nebojte sa, nejde o žiadne fyzické cvičenie. Teda aspoň nie také, ktorému by ste museli venovať osobitý čas a spotiť sa pritom do nepríčetnosti. Dychová gymnastika je obyčajné dýchanie, ktoré dokáže divy, pokiaľ je robené správne. Ak vás nikto neučil, ako dýchať, dnes to napravíme práve my.

Základom dychovej gymnastiky je dýchanie do bruška. To pomáha lepšiemu spaľovaniu tukov, zoštíhľuje pás a napína brušné svaly. Ak sa chcete naučiť dýchať do bruška, ľahnite si na chrbát, ruku si dajte na žalúdok a začnite zhlboka dýchať. Pri dýchaní sa vám nesmie nadvihovať hrudník, ale brucho. Vtedy dýchate správne. Cvičte dýchanie do brucha kedykoľvek počas dňa. Nemusíte pri tom, samozrejme, ležať. V ležme sa ale najlepšie naučíte, ako dychovú gymnastiku uplatniť v praxi.

brightside.me

Kontrastná sprcha

Metóda striedania teplej a studenej vody sa od nepamäti používala ako alternatívny liek na opuchnuté alebo unavené nohy či kŕčové žily. Ak kontrastnú sprchu znesiete na celej koži, potom vedzte, že si veľmi pomôžete. Kilá pôjdu dole, alebo sa prinajmenšom zastavia na jednej ručičke. Zrýchlite metabolizmus, začne vám lepšie spaľovať a navyše získate imunitu. Otužovanie je totiž najlepším bojovníkom v boji proti nadváhe a tuku. Striedajte na začiatku a na konci sprchovania studenú vodu a potom teplú vodu. Počas mydlenia majte pokojne nastavenú bežnú teplotu vody, no začiatok a koniec venujte otužovaniu a striedaniu teplôt. Zo začiatku to bude hrozné a ťažké, no postupne vás to nabudí a budete sa na sprchovanie tešiť, verte!

brightside.me

Masáž

O áno, dopriať si môžete aj takéto radôstky. Masáž je fantastickým spôsobom, ako sa zbaviť prebytočných tukových vankúšikov. Problém však je, že ak aj na ňu sem tam chodíme, nikdy to nie je pravidelne. Aby mala masáž na kilá na váhe nejaký vplyv, je naozaj potrebné chodiť sa vymasírovať pravidelne. Prinajmenšom raz do týždňa, ideálne dvakrát. Práve masáž a ešte lepšie lymfodrenážna masáž pomáhajú rozbíjať tukové vankúše, zlepšujú krvný obeh v prednej časti brucha a normalizujú intestinálnu činnosti, čiže pravidelné vylučovanie a funkciu čriev.

brightside.me

Venujte si čas a doprajte si trochu relaxu a oddychu. Nič za to nedáte, iba si pomôžete.

Pozri aj: Všetci sa ma pýtali, čo som robila, že som tak rýchlo schudla. Keď som im povedala, čo mi pomohlo k štíhlej siluete, nechceli mi veriť!

zdroj: babskeveci.sk (M), brightside.me

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: