Na Jennifer Lopez sa opäť valí vlna kritiky. Na Instagrame zverejnila takúto fotografiu, teraz čelí žalobe

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Foto: archív TASR

Nejedna svetoznáma celebrita žije sociálnymi sieťami. Mnohé sa pozornosti svojich fanúšikov veľmi tešia a s radosťou zverejňujú detaily zo svojho súkromia a taktiež aj rôzne fotografie z osláv či z iných akcií.

Jennifer Lopez je skutočne veľkou hviezdou, ktorú jej fanúšikovia milujú. Najnovšie sa však na ňu valí vlna kritiky. Ako informuje portál M.Eonline, speváčka a herečka J. Lo je obžalovaná z porušenia autorských práv. Na Instagrame zverejnila v roku 2017 fotografiu newyorského fotografa Stevea Sandsa, ktorý speváčku aj jej produkčnú spoločnosť obvinil.

Za porušenie pokuta

Za porušenie žiada náhradu škody vo výšky 150 000 dolárov. Podľa súdného procesu Jennifer, ktorá má 119 miliónov sledovateľov, použila fotografiu ako “propagovanie svojej vlastnej značky”. Mala viac než 650-tisíc reakcií. Keďže Jennifer nemala povolenie a ani súhlas na to, aby ju zverejnila, podľa súdnych dokumentov má fotograf na náhradu škody nárok.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jennifer Lopez (@jlo),

Nestalo sa tak prvý raz

Toto však nie je prvý raz, čo speváčka čelí žalobe kvôli zverejneniu fotografie bez toho, aby na ňu mala práva. Ako sme vás už informovali v inom článku, na fotografii sa má držať za ruky so svojím snúbencom, vtedy ešte priateľom, Alexom Rodriguezom. Podľa súdnych dokumentov je majiteľom fotky obrázková agentúra a nie speváčka, preto má daná spoločnosť všetky práva k fotografii, napriek tomu, že sú na nej známe osoby, ktoré fotku zdieľali.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jennifer Lopez (@jlo),

Mnohé celebrity už tomu čelili

Fotografia je tiež z roku 2017 a 50-ročná Jennifer by mala rovnako zaplatiť odškodné 150 000 dolárov. Podobné situácie však zažili už mnohé známe osobnosti a všetky na to doplatili vysokou pokutou. Svoje o tom vie napríklad aj modelka Gigi Hadid či kontroverzná celebrita Kim Kardashian West.

1
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: